Google’i kadunud seadmete leidmise võrgustik saab lõpuks ometi AirTagi-laadsete vidinate toe

Google Find My võrgustiku bänner

Kadunud võtmete, rahakoti või muu olulise leidmine muutub Androidi kasutajatele varsti lihtsamaks. Praegu on Androidi kasutajatele ainsaks kadunud asjade leidmise vidinaks Samsungi Galaxy SmartTag. Suure puudusena toetab see aga ainult Samsungi telefone.

Sellest, kuidas sellised kadunud asjade leidjad töötavad ja mille poolest just Galaxy SmartTag Samsungi telefoni omanikele tegelikult väga hea valik on, loe lähemalt siit.

Sellise teenuse teistele kõikidele Androidiga seametele toomise potentsiaal on siin aga tohutu. Kuna Androidiga telefone on maailmas üle kolme miljardi ning see number on suurem kui iPhone’i kasutajate hulk, on tõenäosus et mõni Androidi kasutaja sinu kadunud varast möödub väga suur.

Sellest, et Google soovib olemasolevate miljardite Androidiga telefonide jaoks luua ühise kadunud seadmete leidmise võrgustiku, on räägitud juba päris mitu aastat. Kadunud telefonide leidmiseks see ju töötab juba ammu, kuid eeldab et telefon on sisse lülitatud ning võrku ühendatud. Samuti võis viimaste kuude jooksul ilmunud mitmetes lekete põhjal järeldada, et Google tegeleb oma träkkeri väljatöötamisega. See oli ka üks neist uudistest, mida me seekordselt Google I/O arendajate konverentsilt ootasime.

Google’i träkkeri asemel mitu vidinat

Konverentsil selgus,  et Google veel siiski päris oma vidinat turule ei too. Selle asemel hakkab põhjalikult uuendatud Find My Device (Leia Minu Seade) võrgustik toetama kolmandate tootjate seadmeid. Kuna uuel teenusel on ka uued ja ranged tingimused privaatsusele ja krüpteerimisele, ei saa sellega kasutada vanemaid träkkereid. Seepärast on toetatud vaid need seadmed, mis on loodud spetsiaalset Google’i Find My Device võrgustiku jaoks.

Lisaks kadunud asjade jälgimise vidinatele ja telefonidele toetab uuenenud süsteem ka kadunud kõrvaklappide otsimist. Esialgu on saavad toe Google’i enda ning Sony ja JBL-i uued kõrvaklapid.

Kuigi Google’i enda träkkerit me enne sügist ilmselt ei näe, teeb firma koostööd tootjatega, kel on juba varem selliste seadmete tootmise kogemus.  Nii saavad Find My Device võrgustiku toe Tile’i, Chipolo ja Bebblebee uued vidinad. Kuigi kõigil kolmel firmal on kadunud asjade leidjad juba praegu valikus, siis Google’i võrgustikuga need ei ühildu ja selle jaoks teevad kõik kolm firmat uued versioonid.
Chipolo ja Bebblebee on juba oma seadmed eelmüüki pannud, Kõige tuntum trackerite tootja Tile ei ole aga veel oma kaarte avanud. Seadmed saabuvad müügile veel täpsustamata kuupäeval sel suvel, kui Google võrgustiku kõigile kasutamiseks avab. Kõige selgema vihje millal see võiks juhtuda saab hetkel Chipolo eeltellimise lehelt, kus on tarneajaks märgitud juuli keskpaik.

Chipolo Google’i Find My Device võrgustikuga ühilduvate seadmete valikus on võtmerõnga avaga mündi suurune ONE Point ning pangakaardi suurune, rahakotti mahtuv CARD Point. Sarnaselt AirTagile ja Samsungi Galaxy SmartTagile töötab ONE Point vahetatava nööppatareiga ning tööajaks on märgitud üks aasta. CARD Pointil on aga sisse ehitatud patarei, mis kestab kuni 2 aastat ja mida vahetada ei saa.

Küll aga pakub Chipolo vana seadme tagasi saatmisel uut 50% soodustusega. Chipolo seadmed on identsed firma Apple’i Find My võrgustikku toetavate ONE Spoti ja Card Spotiga. Kahjuks ei saa aga ühtegi Trackerit kasutada korraga nii Apple’i kui Google’i kadunud asjade leidmise võrgustikes.

Sarnaselt Chipolo seadmetega on ka Pebblebee valikus võtmerõnga aasaga ja pangakaardi suurused trackerid. Lisaks pakub Pebblebee ka pisikest kandiilist magnetkinnitusega versiooni. Erinevalt konkurentidest on Pebblebee seadmed aga laetavad. Võrmerõnga külge käival Pebblebee Clipil on laadimiseks USB-C pesa, teistel mudelitel on kaasas magnetilise laadimise adapter. Teise erinevusena on Pebblebee seadmetel nende pimedas leidmiseks LED-tulukesed.

Kahjuks ei ole ei ole seni ainsana Androidi maailmas sarnaseid vidinaid pakkunud Samsung andnud teada, kas ka neil on plaanis tuua turule Google’i võrgustikuga ühilduv SmartTag või anda välja tarkvarauuendus, mis tooks selle võimaluse praegu müügil olevatele seadmetele.

Kuna laiem valik odavaid ja kõikjal saada olevaid asukoha jälgimise seadmeid toob kaasa ka suurema mure privaatsuse pärast ja lisab probleeme seadmeid kurjasti ära kasutavate tegelastega, on ka sellega arvestatud. Just seepärast lõid Apple ja Google koos uue standardi, millele peavad kõik nende võrgustikke kasutavad seadmed vastama. Muuhulgas tähendab see ka, et nii Androidiga telefonid kui iPhone’id annavad peagi märku, kui telefoniga liigub pikemat aega kaasa tundmatu träkker, sõltumata sellest kes on selle tootnud või millist võrgustikku see toetab.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.