Uudis

Hans Lõugas: Apple tegi nüüd korralikult “soodsa iPhone’i”, aga vahepeal oleme lihtsalt rikkamaks saanud

Apple'i peadisainer Jony Ive ja tegevjuht Tim Cook uudistavad iPhone Xr-i. Foto: Justin Sullivan/Scanpix

Ma ennustasin, et tänavuste uute ja suurte iPhone’ide hinnad ulatuvad 1500 euroni. Vähe pakkusin. Kõigi eelduste kohaselt hakkab pooleterabaidise mälumahuga iPhone Xs Max maksma 1679 eurot ehk ropult palju.

Aga see on lihtsalt tore number, mida saunalaval kiruda. Eilse tooteesitluse kõige tähtsaim uudis on muidugi iPhone Xr. Selle nimi võib-olla küll totter, aga muus osas näib, et Apple on soodsa iPhone’i nüüd korralikult ära teinud, mitte nagu eelmisel korral.

Eelmine “soodustelefon” kukkus läbi

Mäletate aastat 2013? Apple tõi sel aastal välja iPhone 5s-i, komme mõni aasta telefoninimele “s” lisada oli olemas juba siis. Aasta varem müügil olnud mudel iPhone 5 korjati poodidest ära – täpselt nagu nüüd võeti ametlikust mudelirivist maha iPhone X.

Aga selle korvamiseks tõi Apple siis välja oma soodustelefoni iPhone 5c. See oli sisult peaaegu sama nagu aasta vana iPhone 5, aga valikus olid ilusad erksavärvilised korpused ja nõksu võrra odavam hind.

iPhone 5c kukkus läbi. Võib-olla oli asi sõrmejäljelugeja puudumises, võib-olla ei läinud inimestele peale osta aasta aega vana tehnoloogia, mis on pakendatud “uue telefoni” sildi alla.

Asi läks veel õnnetumaks, kui aastake hiljem müüdi seda veel soodsamalt 8 GB sisemäluga. Seda ei soovitaks oma vaenlasele ka.

Jälle sama trikk värviliste korpustega?

Ekslikult võib arvata, et iPhone Xr on jälle samasugune lohutusauhind neile, kel ei jää kuupalgast üle 1679 eurot tõeliselt uue telefoni ostmiseks. Võtame siis eelmise aasta telefoni, paneme värvilised korpused ümber ja müüme “uue telefoni” sildi all hoopis seda.

Aga ei! Kõige selle põhjal, mis Californias kolmapäeva õhtul välja hõigati, on iPhone Xr võib-olla kõige targem valik, kui osta sel sügisel uut iPhone’i.

Uusim tehnoloogia, suurem ekraan, midagi pole ära võetud

iPhone Xr-is on nimelt kõige uuem tehnoloogia. See tähendab A12 Bionic kiipi – eeldatavalt mobiilitööstuse uus liider – ja ka uuemat ning kiiremat Face ID näotuvastust. Lisaks teeb see kaamera samade efektidega pilti, näiteks uduseid portreid, nagu kahe objektiiviga kallimad mudelid. Midagi pole ka justkui kiusu pärast ära võetud, sest telefon on ka veekindel ja seda saab laadida juhtmevabalt.

Ja samas on Xr ka suurema ekraaniga kui 300 eurot kallim Xs.

Mille eest siis rohkem maksta? iPhone Xs on natuke rohkem veekindel (2 meetrit vs 1 meeter), selle ekraan ulatub rohkem servast serva ja peaks olema kirkam (AMOLED vs LCD tehnoloogia).

Ilmselt saab iPhone Xr-i suurim “puudus” olema ekraanis, aga võib julgelt uskuda, et LCD ekraan ei ole kindlasti kehv. AMOLED on lihtsalt veel parem.

Ootame oktoobri ära

Kui korraks põigata tagasi veel iPhone 5c meenutustesse, siis üks asi saab muidugi selgeks. Oleme viie aastaga omajagu rikkamaks saanud.

Toona jõudis iPhone 5c Eestis müügile hinnaga 599 eurot. Nüüd on iPhone Xr hea soodustelefon ja hakkab ilmselt maksma 879 eurot.

Seepärast tean, mida soovitada, kui keegi küsib mult nõu sel sügisel uue iPhone’i ostuks. Ootame ära 26. oktoobri, sest siis Eestisse jõudev Xr on praeguste teadmiste kohaselt väga hea ost.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses