Uudis

Hinnavõrdlus: Telia ja Starmani teleteenustel on märgatav hinnavahe

Telia tõstab maikuust teleteenuse hindu ning ühtlasi kaotab sügiseks ära ka vana nutiTV paketi. Geeniuse hinnavõrdlus näitab, et kahe suure teenusepakkuja võrdluses on uue hinnakirja järgi Telia teenus Starmani omast märgatavalt kallim.

1. maist kehtima hakkava hinnakirja alusel on Telia TV igakuine teenustasu 6 eurot kuus. Teenus sisaldab endas 27 kanalit. Starmani teleteenuse baaspaketi hind on €2,99, selles on 28 telekanalit.

Kui võtta ainult teleteenus ja mitte internetiühendust, on siiski mõlema operaatori puhul kohustuslik võtta juurde nn alusühendus, millega telepilt koju jõuab. Telia puhul €6,33, Starmanis €5,99.

Teenuse tarbimiseks on vaja üürida ka seadmed, näiteks ruuter ja digiboks. Telia puhul peab arvestama 4,98 eurose igakuise väljaminekuga, Starmani puhul on seadmed teenuse hinnas.

Kui võtta juurde ka soodsaim internetiühendus, siis see maksab Telias alates maikuust 16 eurot, Starmanis 14,99 eurot. Mõlema puhul on allalaadimise kiirus 10 Mbit/s, üleslaadimise kiirus on Telias samuti 10 Mbit/s, aga Starmanis 2 Mbit/s. Kiirema 50 Mbit/s allalaadimisega interneti kuutasu on maikuust Telias 22 eurot, Starmanis 19,99 eurot.

Telia: paketid pole võrdsed, meie omad pakuvad rohkem väärtust

Telia meediasuhete juht Raigo Neudorf rõhutas, et Telia pakutavad TV ja interneti paketid pole Starmani omadega üheselt võrreldavad, kuna teenuste sisu on erinev.

“Näiteks Telia TV põhipakett sisaldab mitmeid populaarseid kanaleid (FOX, FOX Life, Eurospordid, Sony Channel, History, Discovery, National Geographic), mis Starmanil sisalduvad kallimas M paketis. Lisaks sisaldab Telia TV põhipakett ilma lisatasuta Filmiriiulit, FOXplay sarjade keskkonda ja KordusTV teenust. Need on olulised lisaväärtused,” ütles Neudorf. “Seega odavaim hind ei tähenda alati parimat teenust. Interneti puhul pakub aga Telia ainsana Eestis sümmeetrilisi kiirusi ehk ühesuurust alla- ja üleslaadimist,” lisas ta.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.