Uudis

HMD lõi plaanid letti: müüki tuleb kolmikkaameraga Nokia 7.2 ja mitu Google’i äppidega nuputelefoni

Nokia uued telefonid. All Nokia 7.2.Kristjan Ats Mägi

Nokia telefonide tootja HMD on 2019. aasta teise poole plaanidelt saladuskatte heitnud ja sügis tõotab tulla tõeliselt põnev. Nimelt on HMD-l plaanis sel aastal müüki tuua veel viis telefoni, millest kolm on nupu- ja kaks nutitelefonid. Geenius käis Soomes kohapeal põgusalt HMD plaanide ja uute telefonidega tutvumas.

Vanad head nuputelefonid

HMD keskendub jätkuvalt klassikaliste nuputelefonide tootmisele ja siin segmendis on neil mitu uudist. Turule tuleb kaks vanema versiooni uuendatud mudelit ja üks täitsa uus mudel.

Esimesena saab uue näo endale Nokia 110, mida hakatakse müüma septembri keskpaigast jaehinnaga vaid 20 eurot. HMD sõnul on telefon eelkõige meelelahutuseks mõeldud, sel on 32GB mälumahtu ja aku kannatab 72 tundi, kui järjest muusikat kuulata. Telefon jookseb operatsioonisüsteemil KaiOS.

Teisena tuuakse müüki uus Nokia 2720 Flip, ehk siis vana hea klapiga telefon. Telefonil on olemas Facebook, WhatsApp ja Google’i äpid. Aku peaks ooterežiimil kestma 27 päeva. Telefon ise hakkab maksma 80 eurot ja jookseb samamoodi KaiOS-il.

Ja viimasena Nokia 800 Tough, mille puhul on rõhku pandud eelkõige telefoni vastupidavusele. Telefonil on IP69 tolmu- ja veekindlusreiting, seda on testitud eriti karmides tingimustes ja mudel peaks kannatama ka kõrgelt kukkumisi ning 30 minutit vee all olemist. Telefon tuleb müüki oktoobri alguses hinnaga 109 eurot.

HMD Põhjamaade tegevjuht Ossi Korpela rääkis Geeniusele, et nuputelefonide turuosa on endiselt väga tugev. “Baltimaades kasutab kuskil 10 protsenti inimestest nuputelefone,” märkis ta. “Ja teatud hetkedel see osakaal isegi kasvab, näiteks siis, kui 3310 mudeli uuesti turule tõime.”

Korpela sõnul võiks nuputelefonid välja vahetada näiteks lauatelefonid. “Väga paljud firmad on otsustanud firmatelefonideks võtta lauatelefonide asemel nuputelefonid,” sõnas Korpela.

Nutitelefonidel hea hind

Nutitelefonide segmendist on HMD-l kaks suuremat uudist.

Keskklassi telefonidest toob HMD turule Nokia 6.2 mudeli, millel on PureDisplay ekraan (HMD esindajad lubavad, et see on parem kui OLED). Ekraan peaks ära tundma ümbritseva keskkonna värvid ja vastavalt sellele ekraanitoone sättima. Mudelil on taga kolmikkaamera (16MP+8MP+5MP) ja 8MP esikaamera.

Telefonil on 4GB muutmälu ja 32 või 64GB sisemälu. Vastavalt sellele hakkab telefon maksma 199 või 249 eurot.

Nokia 6.2 paremas käes ja 7.2 vasakus. Värvierinevus ongi kahe telefoni välimust võrreldes ainuke vahe.

Kirss tordil on aga HMD tipptelefon Nokia 7.2. Välimuselt on telefon pea indentne 6.2-le: sama Gorilla Glass ekraan, sama suurus (6,3 tolli), vaid telefoni tagakülg on mattvärvides. Telefonil on kolm tagakaamerat (48MP+8MP+5MP), millest viimane on ZEISS tehnoloogiat kasutav portreekaamera: selle abil saab portreefotosid ilustada erinevate efektidega. Hinna poolest läheb 7.2 keskklassi sekka, kuid HMD esindajad lubavad, et kogemus on tippmudelile omane.

7.2 saab endale valida kas 64 või 128GB sisemäluga ja maksab siis vastavalt kas 299 või 349 eurot. Muutmälu on telefonil 4/6GB ja sel on Qualcomm Snapdragon 710 protsessor, mis on parem kui 600-seeria, aga jääb tipptelefonide 800-seeriale veel alla.

Nokia 7.2 värvivalik.

Mõlemad telefonid tulevad välja septembris ja Android Pie versiooniga, kuid saavad lähikuudel ka Android 10 uuenduse. HMD investeerib tugevalt regulaarsetesse uuendustesse ja lubab, et igale telefonile tuuakse vähemalt kahe Androidi tsükli jagu uuendusi. Samuti tuuakse Nokia telefonide omanikele igakuiseid turvauuendusi.

Korpela sõnul on otsus tingitud eelkõige sellest, et tarbijad tahavad telefone aina kauem kasutada. “Kui kaovad uuendused, siis muutub ka telefon lõpuks tarbetuks,” sõnas ta. “Seega me jätame oma klientidele võimaluse telefone edasi kasutada ja nad ei pea iga aasta uut ostma.”

Ajakirjaniku reisikulud kattis HMD.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.