Uudis

Huawei tõi välja selle aasta popi ja noortepärase telefoni: P30 Pro on siin ja värviline

Huawei kuulutas täna välja uued P-seeria telefonid, mis Huawei-maailmas on popid ja noortepärasemad seadmed, mille suurimaks müügiargumendiks on kaamerasüsteem. Ka sel korral pani Huawei enim rõhku just kaameratele.

Väiksema P30 ekraani suuruseks on 6,1-tolli ning suurema ja võimsama mudeli ekraani suuruseks on 6,47 tolli.

Mõlema seadme ülemisest osast leiab ka kulmu, mis on mõnevõrra kummaline, kuna telefonitööstus näib liikuvat ekraani sisse löödud “augu” trendi poole, mis peaks telefoni ekraaniruumi vähem raiskama. P30 seda trendi ei järgi, kuid on see-eest muutnud kulmu oluliselt väiksemaks kui paljudel teistel seadmetel.

Telefonide seest leiab Huawei enda Kirini kiibistiku ning kuni 8 GB muutmälu. Telefoni saab avada sõrmejälje abil, mille jaoks tuleb sõrm asetada telefoni ekraani alaosale, kus on ekraani alla peidetud sõrmejäljelugeja.

Sarnast tehnoloogiat kasutavad mitmed viimase aja tipptelefonid, näiteks Galaxy S10 või Huawei enda Mate 20 Pro.

Kasuta pikalt

Huawei seadmetele omaselt on telefonid varustatud suurte akudega, P30 3650 mAh akuga ning Pro mudel 4200 mAh akuga. Kui tarkvara on sama nutikas kui Mate 20 puhul, siis võib eeldada, et seadmeid saab laadimata kasutada kuni kaks päeva.

Kus on aga P30 telefonide suurim tõmbenumber, on telefonide tagumistel külgedel. Mõlemad seadmed on varustatud 40-megapikslise “tavalise kaameraga”, suurem mudel on saanu lisaks ka 20-megapikslise ultra-lainurkobjektiivi ning 5x suurendusega 8-megapikslise kaamera.

Väiksemal mudelil on lisaks 40-megapikslisele kaamerale kolmekordse suurendusega 8-megapiksline kaamera ning 20-megapiksline ultra-lainurk kaamera.

Suurem mudel on lisaks eelnevale saanud juurde veel ühe triki: väikse kaamera, mille eesmärgiks on piltidele sügavust lisada, mis peaks teoorias võimaldama jäädvustada paremaid portreefotosid ning anda fotodele rohkem detailsust.

Huawei on uut moodi lähenenud ka kaamera sensorile, mis peaks nüüd sisse lubama palju rohkem valgust ja võimaldama seega jäädvustada fotosid ka palju pimedamates oludes. Huawei näitas enda jäädvustatud pilte, kus oli näha, kuidas teiste telefonide kaamerad näevad vaid pimedust, kuid P30 näeb tähti või muud huvitavat.

Seda, kas süsteem ka päriselt nii hästi töötab või on tegemist turundustrikiga, saab Geenius öelda pärast seda, kui oleme saanud telefoniga põhjalikumalt tutvuda.

Värviline ja särav

Geenius sai telefoni ka oma käega katsuda. Telefon istub kätte hästi ning kuigi tegu on väga suure ekraaniga seadmega, vähemalt P30 Pro puhul, siis ei tundu see käes liialt suur, kuna korpus on muudetud võimalikult väikseks. Samuti tundub telefon käes üsna kerge, mis muudab selle suuremapoolse seadme kasutamise üsna mugavaks.

Kiire kaameratest näitas, et tegu on endiselt Huaweiliku seadmega ehk fotode automaatne järeltöötlus on pigem mänguline ning värvikas, mitte iphone’ilikult realistlik. See ei ole otseselt halb omadus, kuid paljud kasutajad on kurtnud, et fotode värvidega mängib telefon liialt palju.

Soovi korral saab need funktsioonid küll välja lülitada, kuid ilmselt enamik kasutajaid selleni kunagi ei jõua. Siiski peab tunnistama, et kaamera on tasemel ja ei jäta liialt palju soovida.

Värvilised on telefonid ka ise. Huawei pakub P-seeria puhul mitmeid huvitavaid värvikombinatsioone ning näiteks sel aastal on tavaliste mustade ja valgete telefonide kõrval saadaval ka punased, lillakad ja helesinised seadmed.

Huawei P30 hind algab 699 euro juurest ja Pro mudeli hind 899 euro juurest.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.