Uudis

Huawei toob üle nelja aasta Mate seeria taas Eestisse müüki: mida peidab endas tippmudel Mate 50 Pro?

Huawei Mate 50 Pro.Foto: Huawei

Üle pika-pika aja on Huawei otsustanud Eesti poelettidele tuua Mate seeria telefoni Huawei Mate 50 Pro näol. Kes veel Mate telefone mäletavad, siis tegemist on power-user’itele ja ärikasutajatele mõeldud tippmudelitega.

Viimane Mate ehk Mate 20 Pro jõudis Euroopas (sh Eestis) müüki 2018. aastal. Et sellest on pikk aeg möödunud, annab märku ehk fakt, et tegemist oli esimese telefoniga, kus oli ekraanisisene sõrmejäljelugeja. Mate 30 aga läks müüki põhimõtteliselt vaid Hiinas, seda peamiselt Google’i toe kadumise tõttu.

Nüüd on aga Mate tagasi ning seda oktoobri lõpust, kui siia jõuab müüki Huawei Mate 50 Pro. Telefoni esitlusel pandi suurt rõhku selle kaamerale, millel on manuaalselt reguleeritav kümneasteline ava ja seda lausa f/1.4 maksimaalse suurusega. Teisisõnu: telefon teeb väga head pilti ja seda isegi pimedas.

Muus osas on telefonil muidugi samuti tippmudeli omadused: 66 W kiirlaadimine, veekindlus kuni 6 meetri sügavusel, 120 Hz OLED-ekraan, 3,5-kordne optiline suum ja palju muud.

Eestisse tuleb müüki ka oranž erimudel, mille tagakülg on vastupidavast nahast ja ekraan on kaetud spetsiaalse tugevdatud klaasiga, mida Huawei ise nimetab Kunlun klaasiks. Väidetavalt on see Gorilla Glassist kümme korda tugevam.

Kuigi Huaweil on Google’i teenuste kasutamiseks tänapäeval mitmeid trikke varuks, siis ametlikku Google’i tuge ikkagi pole ja samuti puudub telefonil 5G võimekus.

Mate 50 Pro soovituslik jaehind on 1299 eurot ja eriversioonil 1399 eurot. Müüki peaks see tulema umbes 24. oktoobril ja seda nii Elisa kui ka Tele2 poodides.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.