Uudis

Husqvarna robotniiduk hakkab peagi töötama ilma piirdekaablita

Husqvarna mururobot saav ülitäpse satelliitnavigatsioonisüsteemi.

Kui paar päeva tagasi kirjutasime, et eesti firma tahab teha maailma nutikaimat ilma piirdeaedadeta robotniidukit, siis sama teatas täna Husqvarna. Küll aga selgub alles järgmisel aastal, millal need Eestis müügile tulevad.

Husqvarna paigaldab Automower robotniiduki ühele mudelile satelliidipõhise EPOS-tehnoloogia, mis võimaldab muruniitmist virtuaalsete piiretega ehk ilma piirdekaablita.

Kui sel aastal tutvustas Husqvarna oma esimesi nelikveolisi robotniidukeid, mis võimaldavad niita alasid, mille kaldenurk on kuni 70%, siis järgmisel aastal, mil Husqvarna tähistab 25 aasta möödumist esimese robotniiduki müügist, on EPOS järgmine oluline samm, et täiustada robotniidukeid tehnoloogiliste uuendustega klientide vajadustest lähtuvalt.

EPOS-tehnoloogia on ülitäpne satelliitnavigatsioonisüsteem, mille asukoha määramise täpsus on 2-3 sentimeetrit. Seda kasutatakse robotniidukitele virtuaalsete piirete loomiseks.

Husqvarna virtuaalne piirdeaed.

Uus süsteem suurendab oluliselt robotniidukite paindlikkust ja kasutamisvõimalusi rohealadel, sest virtuaalseid piirdeid saab kohandada spordiväljakute ja avalike alade lihtsamaks hooldamiseks. Süsteem võimaldab hõlpsalt hooldada piirkondi, mis varem pakkusid robotmuruniidukitele väljakutseid – näiteks alad, mis on ümbritsetud kõnniteedega või mida sageli ümber kujundatakse. See muudab ka muru õhutamise lihtsamaks.

Husqvarna professionaalseks kasutuseks mõeldud robotmuruniidukid koos Husqvarna EPOS lahendusega integreeruvad Husqvarna masinapargi haldamissüsteemi Fleet Services teenusega ning teevad suurte muruplatside ja rohealade haldamise lihtsamaks, paindlikumaks ning tõhusamaks kui kunagi varem.

Uue tehnoloogiaga tullakse turule kõigepealt USA-s, Prantsusmaal, Saksamaal ja Rootsis aastal 2020. Eesti turule tuleku info selgub järgmise aasta jooksul.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.