Digi

Investorid panid Eesti idufirmasse Funderbeam 4,5 miljonit dollarit juurde

Varajases ja kasvufaasis olevatele ettevõtetele mõeldud investeerimisplatvorm Funderbeam kaasas 4,5 miljonit dollarit, et arendada oma kauplemiskeskkonda ning laieneda Aasias, Ühendkuningriigis ja Kesk-Euroopas.

Funderbeami seeria A investeerimisvooru juhtivaks investoriks on Ühendkuningriigi riskikapitali investor Accelerated Digital Ventures (ADV). Investeeringus osales ka Aasia kiirendi GK Plug and Play Indonesia/Pandan Ventures. Samuti ühinesid ringiga Funderbeami senised investorid Tim Draper, IQ Capital ja Mistletoe.

Funderbeami kaasasutaja Kaidi Ruusalepp ütles, et selle ringiga kaasas Funderbeam investorite hulka uut tüüpi riskikapitalistid.

“Kui sellised VC-d hakkavad endale fondi looma, siis nende küsimus on alati see, et kas me jätkame vana VC mudeliga, mis on tulemuste- ja protsendipõhised või me teeme midagi teistmoodi,” rääkis Ruusalepp. “Nad teha midagi teistmoodi ja näevad, et meie platvormi kaudu võiksid nad riskifondina teha ka investeeringuid.”

Eesmärk on börs käima saada

Ruusalepa sõnul loodavad nad, et uute investorite koos tuleb Funderbeami platvormile ka uusi ettevõtteid raha kaasama ning uut tüüpi investoreid nii Aasiast kui Euroopast.

Ta lisas, et investoritega on kokku lepitud eesmärgid, mida Funderbeam täitma peab asuma.

“Meil on kindlasti vaja kauplemine korralikult käima saada, me ei saa ennast mitte kuidagi ei alternatiivbörsiga ega päris börsiga praegu veel võrrelda, me peame sinna jõudma,” rääkis ta.

Funderbeami tuleviku osas oli Ruusalepp optimistlik.

“Me oleme tänavu poole aastaga teinud rohkem käivet, kui eelmisel aastal terve aastaga,” ütles ta. “Praegu loodame platvormile tulnud mahtusid vaadates, et teine poolaasta on veel edukam.”

Tema sõnul on keskmine Funderbeamis tehtav investeering kasvanud algusaegade 1300 euro juurest 2500-3000 euro juurde ning normaalseks on muutunud ka 100 000 ja isegi 500 000 euro suurused investeeringud.

Samuti on kasvanud investeeringute mahud: ettevõtted ei kaasa enam 150 000 eurot, vaid saavad teha ka rohkem kui miljoni euro suuruseid investeerimisringe.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.