Uudis

Itaalia libaajakirjanik lõi värskele Eesti maaeluministrile Twitteris libakonto

Maaeluministri Arvo Alleri Twitteri libakonto.Foto: Kuvatõmmis

End ajakirjanikuks kutsuv itaallane Tommaso Debenedetti lõi Twitteris uue maaeluministri Arvo Alleri nimelise konto ning tekitas sellega vähem kui ööpäevaga segadust.

Alleri nimeline konto loodi eile päeval ning selle alt on artikli avaldamise hetkeks tehtud neli säutsu, milles ühes teatatakse Kasahstani endise presidendi Nursultan Nazarbayev surmast.

Sellele järgnes koheselt säuts, milles postitaja avalikustas, et tegu on libakontoga. Internetist leiab kiirelt mitmeid artikleid Debenedettist ning tema tegudest sotsiaalmeedias.

“Ma valisin Alleri, sest ta on uus minister ja teda polnud veel Twitteris ja nüüd on ta Eestis olulisel positisioonil,” põhjendas ta Alleri libakonto loomist Geeniusele.

Ta lisas, et valis minister Alleri sihtmärgiks, et veelkord tõestada, kui lihtne on Twitteris jätta mulje, et postitajaks on minister.

Millega pälvis värskelt ametisse astunud minister Aller Debenedetti tähelepanu ei ole libakontode taga olev isik avalikustanud. Lühikese ajaga hakkasid liba-Alleri kontot järgima mitmed Eesti ajakirjanikud.

Mitmetele rahvusvahelistele meediaväljaannetele kommentaare andes on ta öelnud, et tema missiooniks on paljastada meedia nõrkusi. Debenedetti töötas kümme aastat ühes Itaalia ajalehes, mis avalikustas tema kirjutatud intervjuusid, mille sisu oli täiesti väljamõeldud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.