Juhend: kuidas käib läbi nutitelefoni Ühiskaardiga valideerimine ja palju see teenus maksab?

.

Telia andis täna teada, et mTaskusse saab nüüd ka Ühiskaardi ühendada ja sellega Tallinna ühistranspordis ennast valideerida. See tähendab, et Ühiskaardi asemel saad bussides-trammides-trollides validaatori vastu panna telefoni ja see toimib täpselt samamoodi nagu füüsiline kaart.

Kõigepealt on vaja teada, et mTasku Ühiskaardi kasutamiseks on vaja NFC-toega SIM-kaarti. Hetkeseisuga pakub seda vaid Telia, seega on teenus vaid Telia klientidele. NFC-toega SIM-kaarti saab kuni veebruarini tellida 2,5 euro eest ja edaspidi maksab see 5 eurot.

Kui vastav SIM-kaart olemas, saab asuda Ühiskaarti mTaskusse lisama.

Põhimõtteliselt pole vahet, kas sul on oma Ühiskaart olemas või mitte. mTaskuga saad ühendada ka oma praeguse füüsilise Ühiskaardi, kuid pead ikkagi maksma teenuse 2 eurot (pluss 0,32 teenustasu) ja seejärel kehtib Ühiskaart mTaskus kaks aastat. Sama kehtib, kui sul Ühiskaarti pole.

Kui Ühiskaart mTaskusse lisatud, saadki viipama hakata. Ühiskaardi kasutamiseks ühistranspordis ava mTasku äpp, vali Ühiskaart ning puuduta telefoniga validaatorit.

Kui kasutad telefonis mitut makserakendust, siis tuleb Ühiskaart mTaskus enne valideerimist avada. Valideerimise toimimise kontrollimiseks veendu, et Ühiskaardil mTaskus on näha NFC „lained“. Selleks, et kasutada Ühiskaarti ka siis, kui telefoni aku on tühi või puudub internetiühendus, peab mTasku olema valitud telefoni seadetes vaikimisi makserakenduseks.

Kas seda ohtu pole, et mTaskuga kogemata endale ühistranspordis pileti ostad? Ei, aga pead viibates ettevaatlik olema, et teised makserakendused seda ei teeks.

“mTasku äppi lisatud pangakaartidega ei saa ühistranspordis pileteid osta. Selleks, et teiste makseäppide kaudu automaatselt makset ei algatataks, tuleb telefoni seadetes valida mTasku vaikimisi makseäpiks,” kinnitas Telia meediasuhete juht Raigo Neudorf.

Esialgu töötab Ühiskaart mTaskus vaid Androidi operatsioonisüsteemiga telefonidel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.