Uudis

Kaasav eelarve: nutiseadmete laadimispunktid tartlasi ei huvita

Foto: Tartu Linnavalitsus

Eile avaldati Tartu kaasava eelarve hääletuse tulemused, millest selgub, et nutiseadme laadimispunktid linlasi ei köida. Ettepanek jäi kokku 19-st ettepanekust 157 häälega eelviimaseks.

Igal aastal toimub Tartus kaasava eelarve hääletus, kus linnaelanikud saavad välja käia oma mõtted sellest, kuidas peaks kulutama 150 000 eurot linna eelarvest ning ühe idee jaoks on ette nähtud maksimaalselt 75 000 eurot. Sel aastal pakuti ühe ideena välja ka lahendus, kus linnaruumi luuakse nutiseadmete laadimispunktid, mis on varustatud päikesepaneelidega ning ei nõua välist elektrilist toidet.

Hääletusel aga selgus, et linlasi selline idee ei köida ning laadimispunktide mõttel õnnestus koguda vaid 157 häält. Võrdluseks võitnud idee, mis hõlmas Emajõe ääres oleva Tähtveres asuvate liikumisradade korrastamist, kogus 1177 häält ehk ligikaudu 7 korda rohkem.

Kaasava eelarve hääletamisel osales kokku 4635 inimest, mis on idee viieaastase ajaloo suurim osalejate arv. Siiski ei saaks öelda, et kaasava eelarve üle hääletamine tartlaste seas eriti populaarne oleks, kuna hääletamisõigusega inimeste koguarvust osales kaasava eelarve hääletusel vaid 5,8 protsenti.

Igal hääletajal oli nädala jooksul võimalik valida 20 kaaslinlaste esitatud idee vahel ja anda kuni 3 häält. Kevadel alanud kaasava eelarve protsessi esitati 56 ideed, millest aruteludele jõudis 26 ja hääletusele 20 ideed. Kaasava eelarve eesmärgiks on parandada kogukondadevahelist koostööd, tutvustada linlastele eelarve koostamise põhimõtteid ning midagi reaalselt ellu viia.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.