Uudis

Kas hakkame kõik nii ringi käima? Magic Leap näitas lõpuks oma läbimurdelisi liitreaalsuse prille

USA idufirma Magic Leap tõi avalikkuse ette oma toote, milleks on arvutist, juhtpuldist ja korralikest küberpunk-prillidest koosnev komplekt. “Läbimurdeliseks” nimetatud toode peaks järgmisel aastal müügile jõudma.

Väidetavalt toetab kogu see tehnika erinevaid juhtmeetodeid, näiteks saab inimene anda häälkäsklusi, teha viipeid, peaga žeste ja pilguga jälgimist. Ühe demo põhjal näiteks reageeris ruumis olev virtuaalne tegelane inimese pilgule.

Tehnika visualiseerib ka kandja jaoks ümbritsevasse keskkonda püsivaid objekte. Näiteks lubab firma, et kandja võib panna tuppa kamina kohale virtuaalse teleri ja kui hiljem tuppa naasta, on teler samas kohas alles.

Taldrik vööl, prillid peas, pult käes

Peamine arvutusjõud toimub taldrikusuuruses arvutis, mida inimene peaks kandma vööl. Sellelt läheb juhe peani ja ühendub pähe käivate prillidega, mille sees on samuti arvuti. Virtuaalsete objektide juhtimiseks on käes juhtmevaba pult.

Täna näidatud esimese toote näol on tegu “Creator Editioniga”, mis tähendab vahendit arendajatele ja teistele loojatele, kes Magic Leapi platvormile tarkvara, mänge, keskkondi ja muud sellist looma peaks. SDK ehk tarkvaraarenduse komplekt avaldatakse järgmise aasta alguses, täna esitletud toode jõuab esimeste ostjateni 2018 jooksul.

Kuigi toote hinda pole teada, võib see jääda paari tuhande dollari juurde ja olla võrreldav Microsoft Hololensiga.

2011 asutatud Magic Leap on kuus aastat tegutsenud suletud uste taga ja seni saanud investoritelt kokku 1,9 miljardit dollarit tehnoloogia suurimatelt investoritelt nagu Google, Alibaba jt.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.