Uudis

Kas nutitelefonide turu kõrgaeg on jäädavalt möödas?

Maikuus müüdi maailmas vähem kui 100 miljonit nutitelefoni.Foto: Shutterstock

Ülemaailmne nutitelefonide müük on teist korda kaheksa aasta jooksul vajunud alla 100 miljoni seadme kuus. Viimane kord oli tulemus nii madal 2020. aasta koroonakriisi tippajal, vahendab uuringufirma Counterpoint Research.

Maikuus oli tulemus 96 miljonit seadet, mida on 4% vähem eelmisest kuust ja tervelt 10% aasta tagusest ajast.

Graafik: Counterpoint

Võrdluseks võib tuua 2016. aasta, kui Apple’il tuli ikooniline iPhone SE ning teised ettevõtted andsid välja üha innovaatilisemaid telefone. Toona oli see number 1,5 miljardit telefoni aastas.

Counterpointi sõnul on tootjatel praegu raske laoseisu saavutada ning tootmist mõjutavad ka vaikselt lõppev kiibikriis, Hiina majanduse aeglustumine ja Ukraina sõda.

Uuringufirma lisas aga, et 2022. aasta teise poole saabumisega tuli kaasa väike muutus ning müüginumbrites oli väike tõus. Sellest hoolimata prognoosib uuringufirma eelmise aastaga võrreldes umbes 3% langust.

Majanduse ebastabiilsusest tingituna lükkavad firma sõnul inimesed eluks mittevajalikke oste edasi ning üks nendest ostudest on uus telefon.

Kokkuvõttes peab telefonide turg samale tasemele jõudmiseks ootama majanduse paranemist ning saama üle tarnekriisidest ja pandeemiast.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.