Uudis

Kommentaar: harju juba mõttega, et varsti telefoniga enam laadijat kaasa ei saa

Tulevikus ei saa ilmselt telefonidega enam laadijaid kaasa.

Seda aega veel mäletate, kui igal telefonil oli oma kõrvaklapiauk? Mäletatavasti tegi esimese tootjana sellele “naljale” lõpu Apple, kes otsustas kõrvaklapipesa iPhone 7 mudelist alates oma telefonidelt eemaldada.

Teised tootjad naersid ja norisid Apple’i kallal, kuid aastate möödudes võtsid kõik õunafirmalt šnitti ja tänaseks ongi saanud tavaks, et juhtmega kõrvaklappide ühendamiseks on vaja eraldi jubinat.

Armastad sa Apple’it või mitte, ühes asjas saab kindel olla –  firma saadab päris tihti korda tarbijaid tagajalgadele ajavaid julgustükke, millest teised telefonitootjad natukese aja pärast õppust võttavad ja ohkavad siis kergendatult, et vähemalt ei pidanud nemad esimesed olema, sest kogu viha sai enda kaela Apple.

Ma ennustan, et sama juhtub ka nende viimase koerusega. Tänaseks on selge, et uute iPhone’idega ei saa enam kaasa ei kõrvaklappe ega ka telefoni laadimiseks seinaadapterit ning ma arvan, et nii läheb varsti massiliselt ka Androidi telefonidega.

Saab ka teistmoodi

Miks see halb on, sa küsid? Keskkond vajab ju päästmist ja küllap vedeleb igalühel kodus telefonilaadija. Aga Apple’i lahendas asja väga tobedalt.

Nimelt otsustati, et telefonidega antakse kaasa USB-C ja Lightning otstega kaabel. Sellega pole enamikul midagi peale hakata, sest suurem osa seinaadaptritest on USB-A pordiga. Seega peab suurem osa inimestest ikkagi poodi minema ja sealt eraldi seinaadaptri ostma. Ühesõnaga, kasulik Apple’ile, keskkonna osas ei muuda see suurt midagi ja tarbija kaotab lisaks 10-20 eurot.

Nüüd käivad juba jutud, et Samsungi järgmine tipptelefon tuleb poodidesse samuti ilma kõrvaklappide ja seinaadaptrita. Ei tea, kas see oli nüüd reaktsioon Apple’i käigule või oli see juba enne plaanis, ent ilmselt ei jää ka Samsung viimaseks.

Seda asja on võimalik ka nii teha, et kõik võidavad – loodus, tootja ja telefoniostja. Laadijaid pole nii palju vaja, aga samas pole meil ka vaja laadimiskaableid, millele nagunii eraldi otsiku peab ostma. Seevastu võiks aga tootmiskulude pealt kokku hoidnud tootja veidi siis ka telefoni hinda langetada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.