Uudis

Kurikuulsa veebipoe Reset.ee kriminaalmenetlus lõpetati, kaupluse omanik peab klientidele tagastama 29 000 eurot

Reset.ee e-pood, kui see veel tegutses.

2020. aasta alguses kliente ninapidi vedanud ning seejärel kaupluse sulgenud Reset.ee suhtes algatatud kriminaalmenetlus lõpetati oportuniteediga.

Ringkonnaprokurör Jürgen Hüva sõnul tähendab see, et süüdistatav peab kannatanutele raha tagasi maksma. “Kriminaalmenetluse lõpetamine oportuniteediga võimaldas meil jõuda süüdistatavaga kokkuleppele, et ta võtab vastu kohustuse maksta 90 kannatanutele kokku kuue kuu jooksul tagasi neile tekitatud kahju kogusummas üle 29 000 euro,” ütles Hüva. Ka peab kahtlustatav maksma riigi tuludesse 2000 eurot ning tasuma menetluskulude eest 1380 eurot.

Reset sattus tellimuste täitmisega hätta juba 2019. aasta lõpus, kui ettevõte lisati tarbijakaitse musta nimekirja. Hiljem tulid avalikuks veel mitmed asjaolud, näiteks paljastas Geenius selle, kuidas Reset klientidele teistele e-poodidesse kontod tegi ja sealt neile tarneaukude katmiseks kaupa tellis. Poe omanik ja toonane tegevjuht Hans-Erich Liiviku sõnul olid aga poe raskused tingitud selle tugevast käibekasvust ning ta kahtlustas, et ajakirjanikud otsivad poe kohta meelega negatiivseid külgi.

Veebikauplus pandi ootamatult kinni 2020. aasta veebruaris ning paljud enne poe sulgemist tellimusi teinud kliendid jäid soovitud kaubast ja oma rahast ilma. “Seoses avalikkuse negatiivse tähelepanu ja survega kaotas Reset Eesti OÜ viimasel ajal palju kliente ja koostööpartnereid, mistõttu on kohustuste nõuetekohane täitmine muutunud edaspidi võimatuks,” teatas pood toona.

Nüüd on aga Liivikul kohustus maksta raha tagasi neile klientidele, kes tellisid e-poest kaupa 2020. aasta 16. jaanuarist 10. veebruarini. Hüva sõnul on see nii, sest kogutud tõendite järgi oli sel perioodil võimalik kelmust ette heita e-poe tegevusele.

“Sellest hetkest pidi poe omanikul olema ilmselge, et äril on rahalised raskused ning tõenäoliselt jäävad paljud tellimused täitmata. Sellest hetkest on võimalik teha talle karistusõiguslik etteheide, et ta pidi teadma, et ta võiks oma tegevust piirata või e-poe kinni panema ning mitte võtma vastu uusi tellimusi,” ütles Hüva.

Pankrotiavalduse esitas e-pood 2020. aasta 10. veebruaril. PPA ja prokuratuur leidsid kokku 109 inimest, kellel oli õigus raha tagasi saada, kuid kõik neist ei kannatanud rahalist kahju või ei esitanud hagi. 90 inimest peaksid nüüd poole aasta jooksul oma raha kahtlustatavalt tagasi saama, vastasel juhul kriminaalmenetlus jätkub.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.