Uudis

Maailma kõige salajasem idufirma sai veel 500 miljonit dollarit

USA idufirma Magic Leap, mille tootearendus ja kogu tegevus käib väga tugeva saladuskatte all, sai äsja investoritelt veel üle 500 miljoni dollari. Kokku on ettevõttesse raha pandud 1,9 miljardit dollarit.

Ettevõtte D-rahastusringi vedas Temasek ning selles osalesid ka EDBI, Grupo Globo, Janus Henderson, Alibaba Group, Fidelity Management ning teised investorid, kes kokku panid äsja firmasse 502 miljonit dollarit.

Varem on üle miljardi dollari firmale andnud USA ja Hiina tippinvestorid Alphabet, Alibaba ja Andreessen Horowitz.

Teada on, et seitse aastat vana Magic Leap tegeleb virtuaal- ning liitreaalsusega, kuid veel pole avalikult räägitud, milline täpselt firma toode on. Siiani lekkinud informatsiooni põhjal on võimalik eeldada, et ettevõte toob lähiajal turule uuendusliku VR-peakomplekti, mis oleks väiksem, kui hetkel levinud seadmed, kuid siiski veidi suuremad, kui prillid. Seadme hind jääks ilmselt 2000 dollari juurde.

Mõni investor on privaatse tootedemo järel öelnud, et tegu on suurem innovatsiooniga kui oli omal ajal iPhone. On aga märkimisväärne, et ajal, mil info uute seadmete kohta infot enne nende tutvustamist lekib, on Magic Leap suutnud asja ikka suures osas salajasena hoida.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.