Uudis

Maailma suurimal aurulaeval tiksub nüüd eestlaste WiFi

Maailma suurim aurulaev American Queen.Foto: Thegreenj [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)]

Maailma suurimat aurulaeva opereeriv USA jõelaevaoperaator American Queen Steamboat Operating Company võttis kõigis oma laevades kasutusele eestlaste loodud WiFi-lahenduse, sest reisijad hakkasid kurtma aeglase ning ebastabiilse ühenduse üle.

Nelja suurt laeva käitav firma lõpetas Eesti firma RebelRoami lahenduse testimise ning oli tulemustega väga rahul, teatas RebelRoam. Eestlaste lahendus tegi laevadel oleva WiFi varasemast tunduvalt kiiremaks ning samal ajal vähendas ettevõtte kulusid.

American Queeni IT-juht Thurman Jones rääkis, et reisijad kurtsid pidevalt aeglase WiFi üle. Samas oli WiFi parandamine keeruline, sest jõgedel on mobiilileviga üsna kehvasti, satelliidiühendused samas on väga kallid.

Nad pöördusid RebelRoami poole, sest RebelRoami lahendus lubab WiFi läbilaskvust erinevate trikkidega tõsta nii, et riistvara ega ribalaiust pole vaja juurde osta.

Esimene test käivitati keset reisi, nii et reisijad olid alguses tavalises WiFis ning poole pealt RebelRoami optimeeritud WiFis. Laeva purser meenutas, et tulemus oli kohe näha.

“Asi läks kohe PALJU PAREMAKS, aitäh teile kutid!” ütles purser Cynthia Goldstein.

RebelRoami lahendus suutis laevadel kasutatava andmeside mahtu vähendada 30 protsenti nii, et reisijad said endiselt kõik oma asjad tehtud.

Laevafirma on ka väga rahul, et RebelRoami lahendust oli väga lihtne rakendada. Polnud vaja midagi juurde osta ega installeerida, vaid ainult internetiliiklus läbi RebelRoami DNS-serverite suunata.

American Queen Steamboat Company opereerib teiste hulgas ka laeva nimega American Queen, mis on ehitatud 1995. aastal ning on oma 127-meetrise pikkuse juures on ta maailma suurim aurulaev. Laev suudab korraga peale võtta 436 reisijat ning meeskonna suuruseks on 160 inimest.

RebelRoam on Telia Eesti idufirmade võistlusest välja kasvanud tehnoloogiaettevõte, mille lahendused on näiteks kasutusel ka Elroni rongides ja LUX Expressi bussides.

Kokku on RebelRoami klientideks 30 transpordifirmat, mis opereerivad kruiisi- ja jõelaevu, praame, busse, ronge ja lennukeid 38 riigis.

Firma juht on erinevates Eesti IT-ettevõtetes töötanud Henri Ploom, tehnoloogiajuht on kunagine Unineti asutaja, hiljem samuti mitmetes suurettevõtetes tehnoloogiaalal töötanud Taavi Talvik.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.