Uudis

Miks ei müü Eesti sidefirmad Google’i telefone?

Kuigi Google Pixel telefone telekomid Eestis ei müü, saab neid siiski osta kümnetest erinevatest poodidest.Foto: Shutterstock

Eestis ei müü Telia, Elisa ega Tele2 teatavasti Google Pixel telefone. Kui vaadata Hinnavaatlust, siis hetkel saab verivärsket Pixel 6 mudelit osta 25-st erinevast poest, kuid mitte ükski neist ei ole telekom. Miks nii on?

Telia meediasuhete juht Raigo Neudorf ütles, et põhjus on selles, et Google’il puudub huvi siin piirkonnas Pixel telefone pakkuda ning pole näha, et see lähiajal muutuks.

Ta lisas, et muutus eeldaks esmalt tehnilise koostöö alustamist, et kõik telefoni funktsioonid ka siinsetes võrkudes toimiks ning ühtlasi erinevate protsesside vaates koostöö alustamist, nagu järelteenindus, müük, tarned ja muu.

Ka Tele2 turundusdirektor Ines Estrin mainis samuti, et probleem on selles, et Google pole siia ametlikult laienenud. “Tele2 ei müü Google Pixel nutitelefone seetõttu, et meie regioonis ei ole ametlikku edasimüüjat ja garantiipakkujat,” sõnas ta.

Tallinnas on aga pood nimega Kännukas, mille üks spetsialiteete ongi just Pixel telefonide müümine. Ettevõtte tegevdirektor Tauno Vään kommenteeris Geeniusele, et eestlaste huvi Pixel telefonide vastu on juba täiesti arvestatav ning müük läheb neil kenasti.

Vään lisas, et Google’i jaoks on Eesti tõenäoliselt liiga väike ning sellepärast ei paku nad siin ei edasimüüki ega garantiid. “Google ise müüb ja pakub tuge oma telefonidele ainult suuremates riikides,” ütles ta.

Uurides Vääni käest, et kuidas nemad oma telefonid saavad ning garantiid pakuvad, vastas ta, et see käib läbi partnerite. “Me ostame Pixel telefonid enda Euroopa koostööpartnerite kaudu ning kõik garantii probleemid ajame ise korda enda koostööpartnerite vahendusel,” ütles ta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.