Uudis

Miks mul tiiger rõdul on ehk Google’il on uus teenus

Google on välja toonud uue liitreaalsuse teenuse, mis võimaldab tervet hulka loomi vaadata kasvõi oma korteris ja seda elusuuruses. Nii võib oma koju manada näiteks tiigri, hundi, panda või mõne muu looma.

Google kuulutas oma uue AR-teenuse välja maikuus toimunud I/O 2019 konverentsil ning tundub, et see on nüüd kasutajateni jõudmas.

Praegu on näiteks olemas virtuaalsed tiigrid, hundid, pandad, krokodillid, hobused, lõvid, kassid, kaheksajalad ning muidki loomi. Täieneva nimekirja leiab ajakirjanik Scott Steini Twitteri-kontolt.

Loomade nägemiseks piisab vaid sellest, kui otsitav loom Google’isse trükkida, mispeale liitreaalsuse toega telefonides tekib otsingutulemuste juurde kast animeeritud loomaga, kus saab vajutada nupule “View in 3D”.

Selles vaates on omakorda nupp “View in your space”, mispeale loom asetataksegi elusuuruses sinu enda keskkonda, näiteks tuppa või tänavale.

Seejärel saab telefoniga kõndida ümber looma, vaadata teda iga külje pealt, minna lähemale ja kaugemale. Loomad on animeeritud ning teevad aeg-ajalt ka häält.

Teenuse toimimiseks on vaja Google ARCore või Apple ARKit-i toega telefoni. Nimekirja toetatud Androidi-telefonidest leiab siit, toetatud on ka uuemad iPhone’id alates SE-st ning uuemad iPadid, kuigi meie katsetused iPadiga vilja ei kandnud.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.