Uudis

Ministeeriumi vastus jätab Eesti e-spordi osas palju lahtisi küsimusi

Eesti e-spordi eestvedajad läkitasid juunis sotsiaalministeeriumile pöördumise, kus kutsusid üles mõistvale suhtumisele videomängude vanusepiirangute osas ning avaldavad lootust, et e-spordi ürituste korraldamist oleks võimalik leebemalt reguleerida.

Pöördumise läkitamisega seotud olnud Marilyn Kriisa sõnul on ministeerium neile tänaseks vastuse andnud, kuid soovitud lahendust ei ole veel saabunud.

“Sotsiaalministeeriumi lahenduseks paistab pigem olevat, et võiks ju “Counter-Strike: Global Offensive” (populaarne e-spordi mäng toim.) asemel midagi muud mängida, mis ei ole otseselt nagu lahendus, kuna see jääb kõige populaarsemaks mänguks niikuinii. Vastuses öeldi, et “Counter-Strike: Global Offensive” teema on veel arutluses ja lubati ka meid kaasata. Ei oska öelda, millal see arutelu toimuda võiks,” sõnas Kriisa.

E-spordi huviline toob välja, et neil ei ole otseselt vastusele midagi ette heita. “Saame aru, et ilma arutluse ja seisukohtade võtmiseta pole võimalik neil ühtegi konkreetset vastust anda, kahjuks jätab see praegu Eesti võrgupidude jaoks siiski väga palju lahtisi otsi ja sisuliselt “Counter-Strike: Global Offensive’iga” alla 18-aastaste võrgupidu teha ei ole võimalik. Selgusetuks jääb ka, et kelle poole peaks pöörduma, kui ürituse vanusepiirangu kohta küsida tahaks,” seletas olukorda Kriisa.

Kriisa leiab, et Eestis toimub e-spordi üritusi ikka edasi, kuid juba sel suvel on temale võrgupeo ärajätmisest teavitanud kaks võrgupeo korraldajat, kes tõid põhjuseks just “Counter-Strike: Global Offensive” mängust tuleneva 18+ vanusepiirangu.

Märksõnad: ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.