Uudis

Mitme tuntud Eesti idufirma asutajad on ettevõtte juurest lahkunud

Pipedrive'i kaasasutaja Martin Henk on üks nendest, kes oma firma juurest kõrvale astunud on.Foto: Scanpix / Eesti Meedia

TÄIENDATUD KELL 14.00: lisatud Martin Henki kommentaar.

Viimastel nädalatel ja kuudel on mitme Eesti tuntud idufirma kaasasutajad oma ettevõtte juurest kas täiesti või vähemalt igapäevatööst kõrvale astunud.

Sel nädalal teatas idufirma Funderbeam, et kaasas investoritelt uues ringis 4,5 miljonit dollarit ning et plaanid on suured ja kõik läheb ülesmäge. Sama teate lõpus oli aga ka kirjas, et ettevõtte kaasasutaja Urmas Peiker lahkus firmast.

“Funderbeami meeskonnast lahkub üks asutajatest Urmas Peiker, kes soovib jätkata oma kapitaliturgude muutmise visiooni elluviimist arenevatel turgudel fookusega Brasiilias,” seisis teates.

“Urmasel on Funderbeami ülesehitamisel olnud oluline võtmeroll, me täname teda selle eest ja soovime edu uuteks väljakutseteks,” ütles teine Funderbeami kaasasutaja Kaidi Ruusalepp.

Urmas Peiker ise ütles samas teates, et Funderbeami investeerimisplatvormi idee ning lahenduse autorina on tal  siiralt hea meel näha, kuhu ettevõte on tänaseks jõudnud ja mida on saavutatud, aga midagi sisulist oma lahkumise kohta mitte.

Peiker keeldus oma lahkumist kommenteerimast ka Geeniusele, öeldes vaid, et pressiteates toodule tal midagi lisada ei ole.

Funderbeamil oli alustades lisaks Kaidi Ruusalepale veel kaks asutajat: Peiker ning Villu Arak, kuid Arak astus kõrvale 2016. aastal, kolm aastat pärast etteõtte loomist. Hetkel on Ruusalepp seega ainus Funderbeami kolmest asutajast, kes veel firmasse on jäänud.

Pipedrive’i kaasasutaja lahkus

Oma loodud ettevõtte juurest on kõrvale astunud ka Pipedrive’i üks kaasasutajaid Martin Henk. Tema LinkedINi kontol on tööalase info juures kirjas: “Co-Founder of Pipedrive. Currently retired :)”. Henk lahkus Pipedrive’ist tänavu veebruaris.

Ka Henk ei soovinud oma lahkumist Geeniusele kommenteerida.

“Ei ole huvi seda kommenteerida,” ütles ta. “Ei pea ennast avaliku elu tegelaseks.”

Hiljem saatis ta siiski oma lahkumise kohta alljärgneva kommentaari:

“Pea 9 aastat Pipedrive kallal töötamist ja sellele eelnenud mitmed edutult lõppenud startupid lihtsalt väsitasid ära. Õnneks ei sõltu ühest asutajast 500 inimesega ettevõttes enam suurt midagi. Seega saab rahuliku südamega kõrvale astuda ja veidi pikemalt puhata.”

Pipedrive’i asutajad olid 2010. aastal Timo Rein, Urmas Purde, Ragnar Sass, Martin Tajur ja Martin Henk.

Neist on firma igapäevategevusest praeguseks lisaks Henkile kõrvale astunud ka Ragnar Sass ning teatud määral ka Martin Tajur, kes kirjutab oma LinkedINis, et osaleb hetkel Pipedrive’is tootestrateegia välja töötamises, kuid igapäevategevustest on eemal.

Guaanal on uus juht

Mais astus ettevõtte igapäevatööst kõrvale ka idufirma Guaana kaasasutaja Marko Russiver ja firmal on uus tegevjuht Raymond Breckon.

“Minu tegevjuhi rolli edasi andmine oli otsus, milleni jõudsime koos,” rääkis Russiver. “Nagu oma lahkumispostituses kirjutasin, minu roll oli rakett valmis ehitada ja Dubai valitsuse ning teiste klientidega koos piloodina läbi jooksutada.”

Tema sõnul on firma leidnud endale väga hea tegevjuhi.

“Raymond on inimene, kes oma oskuste, tausta ja mõtteviisi tõttu sobib seda raketti väga hästi edasi juhtima,” lausus Russiver.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.