Uudis

Oppo ja Xiaomi näitasid esimestena ekraani sisse peidetud selfikaamerat

Hiina telefonitootja Oppo pani täna varahommikul üles video esimesest telefoniekraani sisse peidetud selfikaamerast ning kohe vastas sellele Xiaomi samasuguse videoga.

“Kes otsivad täiuslikku ilma kulmuta ekraani, vaadake ja imestage,” oli Oppo Twitteri-sõnumis kirjas. “Te heidate praegu esimest pilku meie ekraani all olevale selfikaamerale.” Sõnumile oli lisatud ka video.

Vaid veidi aega hiljem vastas sellele teine Hiina telefonitootja Xiaomi, mis pani üles sarnase video. Firma president Lin Bin jagas sotsiaalmeedias väidetavalt maikuus tehtud videot, kus ekraanisisene kaamera oli pandud Mi 9 telefoni prototüübi sisse.

Kumbki firma pole midagi öelnud selle kohta, kunas ekraanisisesed kaamerad turule jõuavad, aga vähemalt on näha, et mõned firmad on selle kauaoodatud uuenduse arendamisega üsna kaugele jõudnud.

Kui need kaamerad tõesti piisavalt hästi toimivad ja kvaliteetseid pilte teevad, võibki varsti kätte jõuda aeg, kus telefonide esiküljele pole vaja teha enam kulme ega kaameraauke, vaid terve esipaneel saabki olla servast servani ekraan.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.