Uudis

Pärnu otsib IT-spetsialisti, kellele pakutavat palka peavad asjatundjad piskuks

Pärnu linnavalitsus. Foto: Mailiis Ollino/Scanpix

Pärnu linnavalitsus postitas töötukassa lehele töökuulutuse, millega otsis 1350-eurose palgaga süsteemiadministraatorit. Huvitaval kombel oodati IT-töötajalt ka siseaudiitori ja haldus- või finantsjuhi oskusi.

Kas 1350 eurot süsteemiadministraatorile piisab?

Kuulutuse kohaselt on töökoha põhiülesanneteks linnavalitsuse arvutivõrgu, serverite ja infosüsteemide funktsioneerimise administreerimine, toimivuse ja turvalisuse tagamine ning arendamine. Selle töö eest makstakse 1350 eurot brutopalka.

IT-valdkonnas tegutsejate sõnul on sellise töö palk turul kõrgem. Geeniusega vestelnud IT-ala asjatundja Mario Kadastiku sõnul peaks süsteemiadministraatori palk olema 2000-3000 eurot, täpne summa sõltub töö iseloomust.

Kui töötaja oleks aga kõrgema taseme spetsialist, siis võiks sobiv palganumber veelgi suurem olla.

Miks nii kõrged ootused?

Lisaks oli süsteemiadministraatori töökuulutuse juures kirjas, et inimesel peab olema majandus-, haldus või finantsjuhtimise alane haridus, samuti oleks kasuks tulnud siseaudiitori kutse.

Eesti IT-töötajaid ühendavas Facebooki grupis spekuleeriti, et väga kindlad haridusalased nõudmised võivad tähendada näiteks seda, et ameti jaoks on mingi kindel inimene juba silmas, kellel on just täpselt need punktid täidetud.

Siiski selgub, et mõnevõrra kummalised nõuded olid kuulutusse sattunud vea tõttu. Linnavalitsuse töötaja Sander Blehner kirjutas gruppi, et tegelikult ei olnud pakkumine kellelegi kindlale suunatud, vaid töökuulutuse põhjaks oli varasem töökuulutus ning osad vanad nõuded olid ekslikult sisse jäänud. Nüüdseks on viga parandatud.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.