Uudis

Politsei digikioskid on teist päeva rivist väljas, amet välistab küberrünnaku

PPA digikioskite töö on olnud häiritud juba teist päeva järjest.Foto: PPA

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) teatas eile, et kõigis ameti teenindustes on rivist väljas digitaalsed hõivekioskid, millega saab isik värskendada andmebaasides hoiustatavaid sõrmejälgi ja allkirjanäidiseid. Rike kestab tänaseni, ainsana on tööle saadud Tammsaare ja Tartu teenindustes olevad kioskid.

Mis on rikke täpne põhjus ei osata veel öelda, kuid siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse (SMIT) esmasel hinnangul võis probleemi põhjustada sertifikaatide uuendamine. PPA pressiesindaja Kristjan Lukk välistas võimaluse, et tegu oleks küberrünnaku või mõnd muud laadi küberintsidendiga. 

Digikioskite rikke tõttu saatis amet kõigile neile inimestele, kes olid iseteeninduse kaudu broneerinud aja dokumendi taotlemiseks kirja, milles teatasid, et tehnilistel põhjustel ei ole see võimalik. Lukki sõnul saadeti kiri inimliku eksituse tõttu selliselt, et kõik kirja saatjad nägid teiste inimeste meiliaadresse, kes olid samuti kioski kasutamiseks aja broneerinud. 

“Adressaatidele said teatavaks vaid inimeste e-posti aadressid, millest kõigi puhul ei ole isikute täisnimed tuvastatavad. Vabandasime kirjasaajate ees ja teeme juhtunust järeldused, et sellist viga rohkem ei juhtuks,” lisas pressiesindaja. 

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.