Uudis

Proovi järele: Eesti tarkvaraarendaja lõi äpi, millega saab hõlpsalt Elroni sõiduaegu vaadata

Siiani on rongiaegu saanud vaadata Elroni veebilehelt.Foto: Shutterstock

Äpp nimega Jaam on praegu saadaval iOSi ja Apple Watchi peal ning looja Kaspar Püüdingu sõnul on rakenduse funktsionaalsus minimaalne, kuid säästab kasutajaid pidevalt Elroni lehele minemast.

Püüdingu sõnul jõuavad näiteks Uue Maailma linnaosa elanikud rongiga Ülemistesse ja Balti jaama kiiremini, kui auto või bussiga. Sellepärast tegi ta rakenduse, kus saab kiirelt vaadata rongiaegasid, ilma, et telefonis peaks pidevalt Elroni veebilehte avama.

Foto: Kaspar Püüding

Rakendus ei näita praegu piletihindu ega ümberistumisi. Püüdingu sõnul on Jaam vähemalt praegu mõeldud eelkõige tallinlastele, kes sõidavad tasuta rohelise kaardiga. “Ma ei usu, et see äpp õigustab end praegu reisijatele, kes sõidavad igapäevaselt samadel kellaaegadel samu marsruute või kellelegile, kes sõidab rongiga kord nädalas kuhugi,” lisas ta.

Püüdingu praegune plaan on Eesti kasutajad üles leida ning nende tagasiside baasil lihvida kasutajakogemust ja lisada funktsioone. Kui kasutajaid ja huvi rakenduse vastu on piisavalt, saaks tulevikus teha näiteks Androidi versiooni või laiendada Skandinaaviasse.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.