Uudis

Proovi järele: Mozilla töövahend tekitab sinust võltsprofiili, et internetis reklaamijatele tünga teha

TrackThis veebileht.Mozilla

See, et reklaamigigandid meist internetis kõike teavad, pole mingi saladus. Kes meist poleks kokku puutunud olukorraga, kui otsid endale internetist lennupileteid ja järsku on terve internet just sulle mõeldud hotellireklaame täis.

Üldiselt aitavad ka reklaamiblokeerijad, kuid siin on midagi täitsa uut. Mozilla on välja tulnud veebilehega Track This, kus saad ühe klikiga tekitada endast internetis täitsa teise persoona. Valida saad rikkuri, influenceri, hypebeasti ja maailmalõpuks valmistuja vahel.

Kuidas see siis toimib? Lihtne: vajutad nupule ja seejärel avaneb su brauseris 100 akent. Näiteks valides influenceri profiili, avanevad meigitoodete, riiete, lennupiletite ja muud säärased lehed.

Siinkohal ettevaatust, sest 100 akent on päris palju. Salvesta igaks juhuks oma töö enne, kui nupule vajutad.

Need 100 veebilehte ajavad su pärisprofiili nö sassi, kuna need pole kooskõlas su tavalise sirvimisajalooga. Niisiis võid pärast paar päeva näha hoopis teistsuguseid reklaame, kui harjunud oled.

Ilmselt poolsatiiriga tehtud töövahend on tehtud selleks, et tähelepanu tõmmata uuele Firefoxi funktsioonile, mis ei lase saitidel sind veebis jälitada.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.