Riigi infosüsteemi ameti üks tippjuhte suundub tööle erasektorisse

Endine riigi infosüsteemi ameti (RIA) peadirektori asetäitja riigi infosüsteemi alal Andrus Kaarelson (paremal).Foto: Hans Lõugas

Riigi infosüsteemi ameti (RIA) riigi infosüsteemi teenistuse juht Andrus Kaarelson lahkub selle aasta lõpus RIAst ning läheb tagasi tööle erasektorisse.

Kaarelson töötas RIAs kolm aastat ning naljaga öeldes näeb, et on selle ajaga riigi ees ajateenistuse läbinud. Enne avalikku sektorisse suundumist töötas ta aastatel 2006 kuni 2016 Elisas.

Geeniusele antud kommentaaris kiitis Kaarelson RIAt ning tema alluvuses töötanud inimesi. Uute väljakutsete kohta jäi ta kidakeelseks, kuid ütles, et ta asub juhtima eraettevõtet, kus toimub juhivahetus.

“Olen siiralt tänulik RIA kolleegidele ning headele koostööpartneritele ja klientidele, kellega õnnestus viimase pea kolme aasta jooksul riigi IT-vallas mägesid liigutada. Mul oli õnn kuuluda mitmesse väga heasse meeskonda, kellega käivitasime olulisi teenuseid nii inimestele kui ka avaliku sektori asutustele,” ütles Kaarelson.

Midagi konkreetset tema sõnul tal RIAs tegemata ei jäänud, kuid loodab, et tema senised alluvad suudavad juba järgmisteks valimisteks 2021. aastal juurutada e-valimised ka mobiiltelefonidesse.

RIA peadirektori Margus Noormaa sõnul on Andrus Kaarelson olnud riigi infosüsteemi teenistusele väga hea juht.

“Tema eestvedamisel on RIAs ära tehtud palju tähtsaid asju, nagu riigivõrgu kaasajastamise käivitamine, infosüsteemi osakondade uuendamine, töökorralduse parandamine, riigi infosüsteemi strateegiliste suundade elluviimine ja palju muud. Ma tänan Andrust kogu südamest tema tehtud töö eest RIAs ning soovin talle uues ametis palju jõudu,” ütles Noormaa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.