Uudis

Ronald Liive: viimane miil on oluline, kuid mitte nii oluline, et sellele praegu 15 miljonit eraldada

Ronald Liive.Foto: Kalle Veesaar

Eile saime teada, et valitsus kavandab viimase miili internetiühenduste väljaehitamiseks eraldada lisaeelarvest sel aastal 15 miljonit eurot. tavapärase 5 miljoni asemel. Rahandusministri sõnul tehakse seda seetõttu, et kaugtöö massilise kasvu juures on tulnud nähtavaks kitsaskohad. 

Saan aru, et sellega hoitakse elul nende ettevõtete töötajaid, kes tegelevad viimase miili küsimuse lahendamisega ehk siis reaalse ehitusega. Saan meetme majanduslikult poolest aru, kuid kaugtöö tegijana ei näe ma hetkel karjuvat vajadust viimase miili küsimuse lahendamiseks. 

Meil ei ole majanduses hetkel seda probleemi või küsimust, kuidas saavad kontorirotid oma töö tehtud, vaid kuidas saavad hotellides, restoranides, meelelahutuses ja mujal pandeemiat enim mõjutanud sektorites töötavad inimesed leiva ja vorsti lauale ning riided selga ostetud. 

Kaugtöö praktiseerijana ei ole ma kaasteelisi koondavates ühismeedia gruppides näinud elavat arutelu teemal, kuidas saada koju või maakoju kiire internet sisse, et töötegemist jätkata.

Ilmselgelt on üldises mõttes tegu väga õige ja kiiduväärt projektiga, kuid isiklikult pooldan, kui see osa maksumaksjate rahast süstitaks leevenduspakettidesse, millest saavad kasu sellise töö tegijad, kes ei saa oma tööd kaugtööna teha. 

Kuna lisaeelarves on eraldatud raha ka muudele projektidele, näiteks teedeehitusse, siis need samad töötajad, kes kaevaksid viimase miili jaoks auku ning sätiksid kaablit saaksid oma raha nii või teisiti kätte. 

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.