Uudis

Samsungi volditav telefon on siin ja see tundub väga lahe

Samsungi mobiiliboss DJ Koh tutvustas USAs San Franciscos Samsung Galaxy Fold volditavat telefoni.Foto: AP/Scanpix

Samsung tõi täna avalikkuse ette kauaoodatud volditava telefoni Galaxy Fold, mille eest tuleb välja käia 2000 eurot.

Seade pakub kasutajatele kahte ekraani. Ühte siis, kui telefon on kokku volditud, misjuhul on kasutatav pikk ja peenike 4,6-tolline ekraan.

Kui telefon aga avada, avaneb kasutamiseks 7,3-tolline ekraan, mis pakub samaväärset kasutuskogemust tahvelarvutiga.

Kasutajatele suurema ekraani pakkumine võimaldab Samsungi sõnul teha telefoniga rohkem. Näiteks on võimalik ekraanil korraga kasutada kuni kolme rakendust. Samuti peaks rakenduste kasutamine olema sujuv, kuna kui väiksemal ekraanil on äpp lahti, kuvatakse avatud ekraanil täpselt sama kohta rakenduses.

Telefoni keskosa sisse on ehitatud peidetud hing, miks peaks firma sõnul töötama ka pärast seda, kui telefoni on sadu tuhandeid kordi avatud. Kuna hing on peidetud, ei pea ka kartma, et sinna sisse satub mustus.

Galaxy Foldis on järgmise generatsiooni kaheksatuumaline protsessor ning 12 GB RAMi. Telefoni sees on ka kaks akut, mis nutikalt koos töötavad.

Pole teada, kas telefon ka Eestis müügile jõuab.

Ühtlasi ei saa me kahjuks teile ka Foldi kasutuskogemust jagada, sest kuigi Samsungi suur pressiüritus oli täna Londonis, kus ka Geenius kohal oli, toodi Fold avalikkuse ette hoopis USAs San Franciscos. Tuleb välja, et Londonis pole isegi ajakirjanikele näitamiseks Galaxy Foldi ühtegi versiooni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.