Uudis

Sotsiaalkindlustusamet sattus küberrünnaku alla

Sotsiaalkindlustusamet sattus küberrünnaku alla.Foto: Shutterstock/NicoElNino

Riigi infosüsteemi ameti (RIA) sõnul sattus sotsiaalkindlustusamet täna varahommikul küberrünnaku alla. Ameti lehe töö taastati RIA sõnul ning mõjuga tagajärgi intsident kaasa ei toonud, sh andmete kadumist vms.

“Kübermonitooring näitas, et erinevatest riikidest maailmas tehti esialgsel hinnangul tavapärasest palju rohkem päringuid nimet kodulehe suunas. Kuigi rünne tuli erinevatelt IP -aadressidelt ja erinevatest riikidest, puudus sellel laiem mõju,” ütles CERT-EE juht Tõnu Tammer.

Sotsiaalkindlustusameti rünnaku puhul ei olnud Geeniusele teadaolevalt tegu DDoS rünnakuga. RIA jälgib toimuvat ning on jätkuvalt valmis operatiivselt reageerima. Hetkel amet suuremaid anomaaliaid Eesti küberruumis ei ole tuvastanud.

“RIA jälgib teraselt Eesti küberruumis toimuvat. Oleme näinud suuremat aktiivsust Eesti küberruumis, kuid ükski teenus seetõttu häiritud ei ole. Loomulikult võib kõik kiiresti muutuda, mistõttu jälgime tavapärasest hulga detailsemalt veebis toimuvat ning oleme valmis intsidentidele reageerima ja Eesti asutusi aitama, kui selleks vajadus tekib,” lisas RIA küberturvalisuse juht Gert Auväärt. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.