Uudis

Spordihoone duširuumis filmiti tuttavaid telefoniga, mis oli peidetud käterätikute vahele

Pilt on illustratiive.Foto: Scanpix

Geenius tõi avalikkuse ette eile juhtumi, kus Rapla spordihoones filmiti pikema aja vältel meeste ja naiste duširuumides toimuvat. Nüüd on selgunud, et uurimise all olevad mees ja naine soovisid filmida spordihoone riietusruumis tuttavaid ja telefon oli peidetud duširuumis käterätikute vahele.

Märtsis leiti Rapla spordihoone riietusruumist käterätikusse peidetud telefon, mis salvestas riietusruumis toimuvat. Juhtumi uurimiseks alustati kriminaalasi.

“Praeguseks oleme välja selgitanud, et möödunud aasta septembrist kuni selle aasta märtsi keskpaigani, see on poole aasta vältel, filmiti erinevatel aegadel mobiiltelefoniga Raplas Sadolini spordihoone nii meeste kui naiste riietusruumides viibivaid inimesi. Meil ei ole infot, et filmitud oleks pikema perioodi kui poole aasta vältel ning telefon ei olnud riietusruumis pidevalt, vaid see toodi spordihoonesse kindlate treeningute ajal,” rääkis Rapla eriasjade uurija Ritve Reinumäe.

21. märtsil peeti kahtlustatavatena kinni 31-aastane mees ja 39-aastane naine.

“Kahtlustatavate ütluste kohaselt soovisid nad filmida oma riietusruumis viibivaid tuttavaid. Praeguseks kogutud tõendite alusel saame öelda, et kahtlustatavad hoidsid filmitud salvestisi enda isiklikes seadmetes ega levitanud neid,” ütles uurija.

Prokurör Aarne Pruus ütles, et uurimine on alustatud karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb ebaseaduslikku jälitustegevust.

“Kahtlustuse järgi koguti filmimisega andmeid kindlate inimeste kohta. Sellise kuriteo toimepanijat võib oodata rahaline karistus või kuni kolme aasta pikkune vangistus,” ütles prokurör.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.