Uudis

Suur ülevaade: kõikide mobiilioperaatorite uued paketid on väljas, milline on sulle parim?

Foto:Pixabay.com

Tänaseks on kõik Eesti sideoperaatorid välja toonud uute rändlustingimustega paketid, mille käigus muutusid ka pakettide hinnad. Seega on sobilik vaadata, millise operaatori pakett sulle parim on arvestades seda, kuidas sa teenuseid kasutad.

1. Internet “igaks juhuks” ehk paari meili lugemiseks

See on inimene, kes eriti mobiilset internetti ei vaja. Telefonis kasutab ta internetti ainult selleks, et aeg-ajal mõni e-kiri läbi lugeda või hädas kaardilt õige aadress leida. Sellest tulenevalt sobib sellisele inimesele pakett, kus on võimalikult vähe andmesidet. Tele2 juures oleks selliseks paketiks “Multi 1.0”, Elisas pakett “Väikesele netikasutajale” ning Telias 250 MB pakett.

Telias tuleb piiramatute kõnede ning sõnumite saamiseks juurde maksta 6,99€ kuus, see on tabelis olevasse hinda sisse arvestatud. Elisas tasuda liitumistasu 3,5€.

2. Videoid ei vaata, ajad vähesega läbi

See on inimene, kes kasutab mobiilset andmesidet mõõdukalt. Ta käib Facebookis, saadab meile ja sirvib aeg-ajalt veebi. Tema keskmine igakuine internetikasutus on umbes 4 GB. Tele2 juures sobib talle pakett “Multi 3.0”, Elisas pakett “Aktiivsele suhtlejale” ning Telias 4 GB pakett.

3. Kui kasutad iga päev tublisti internetti

See on inimene, kes kasutab mobiilset internetti pidevalt. Ta vaatab aeg-ajal videoid, kasutab erinevaid rakendusi ning külastab tihti erinevaid veebilehti. Sellest tulenevalt on tema keskmine igakuine netikasutus kuni 10 GB.

Ükski operaator ei paku täpselt 10 GB paketti, seega tuleb osade juures leppida vähemaga ning osade juures rohkemaga. Telia ning Elisa juures tuleb leppida väiksema andmemahu hulgaga, Tele2 juures saab aga veidi rohkemaga. Tele2 juures sobiks sellisele inimesele pakett “Multi 4.0”, Elisas pakett “Aktiivsele surfajale” ning Telia juures 8 GB pakett.

4. “Punn põhja” ehk su mobiilsel interneti ei tohi olla piire

See on inimene, kes vajab palju andmesidet. Ta vaatab tihti telefonist sarju ning filme, teeb üle andmeside wifi võrgu ja laeb alla faile ning teeb igapäevaseid toiminguid vaid nutiseadme vahendusel. Kuus kulub tal internetti vähemalt 30 GB, teinekord isegi veidi rohkem. Tele2 juures sobib sellisele inimesele pakett “Multi piiramatu”, Elisas “Maksimalistile” ning Telia juures 32  GB pakett.

Tele2 juures saab seliste vajadustega inimene paketi, mis lubab internetti kasutada nii palju, kui soovi on. Elisa juures tuleb samuti valida kõige võimsam pakett, Telia juures saab aga üsna täpselt sobiva paketi, lisaks on neil veel 64 GB pakett hinnaga 41,98 eurot, mille sees on 8 GB rändlustasuta andmemahtu.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses