Uudis

Suur ülevaade: Tele2 tõi turule uued üliodavad paketid, aga sagedasele reisijale need ei sobi

Foto: Scanpix/Reuters/ALEXANDER DEMIANCHUK

Tele2 tõi täna turule uued Snäpp telefonipaketid, mis pakuvad keskmisest oluliselt soodsamaid hindasid, kuid pakettidega saab liituda vaid interneti vahendusel ja rändlusinterneti nendega kasutada ei saa. Pakettidega on loobutud ka nii tähtajalise lepingu nõudest kui ka leppetrahvidest.

“Uute pakettidega saame kliendile pakkuda enneolematult häid tingimusi, kuna hoiame kokku müügi- ja teeninduskulusid. Anname kliendile täieliku vabaduse, kuna tähtajalisi kohustusi ei kaasne ja klient saab igal ajal ilma leppetrahvita paketti vahetada. See kehtib ka siis, kui klient on ostnud meie juurest mobiiltelefoni. Kui klient soovib lahkuda, siis ta saab seda igal ajal teha ja meile jääb ta ainult oma telefoni järelmaksu maksma, kuid ta on alati meie juurde tagasi oodatud,“ rääkis Tele2 tootedirektor Katrin Aron.

Ta lisas, et kliendil pole edaspidi ühtegi põhjust esindusse minna ja koostöös Itella SmartPOSTiga toimetatakse nii SIM-kaart kui ka muud tellitud tooted, näiteks telefon, kätte 24 tunni jooksul.

“Prognoosime, et tänavu liitub Tele2-ga veebis 10% klientidest, nelja aasta pärast on see arv tõusnud 50%ni ja ligi 90% tehingutest toimub online’is. Seetõttu oleme fookuse pannud digitaalsete kanalite arendusele, näiteks juturobotid, iseteenindus, äpid, tehisintellekt,” ütles Aron.

Pakett tuleb ise kokku panna

Uusi Snäpp pakette on kokku kolm ja nende hinnad algavad seitsmest eurost. Selleks, et saada piiramatult kõnesid ning sõnumeid, tuleb iga kuu juurde maksta veel kaks eurot. Ilma piiramatute kõnede ja sõnumite valikuta on paketis 200 kõneminutit ning iga sõnum maksab 0,015 eurot.

Snäpp pakettides sisalduvat andmemahtu ei saa kasutada Euroopa Liidus, seega on paketid pigem sobilikud inimestele, kel tihti reisimist ette ei tule. Internetti välismaal kasutades on ühe megabaidi hind 0,009 eurot.

Uued paketid on järgmised:

  • 5 GB andmesidet, 200 kõneminutit – 7 €
  • 15 GB andmesidet, 200 kõneminutit – 10 €
  • Piiramatult andmesidet, 200 kõneminutit – 15 €

Võrreldes Snäpp piiramatut paketti teiste turul olevate suurimate pakettidega on näha, et hinnad on soodsamad, mis võib olla põhjendatud ka rändlusinterneti puudumisega (2 € piiramatute kõnede ja sõnumite eest sisse arvestatud):

Kui võrrelda aga pakette, kus on vähemalt 15 GB andmemahtu, on seis järgmine:

Vaadates aga pakette, kus on vähemalt 5 GB andmemahtu, on seis järgmine:

Pakettideni jõuti uuringu tulemusel

Aroni sõnul on mujal turgudel sarnased veebipõhised lahendused juba olemas ning kõige tuntuim neist on Suurbritannia virtuaalne mobiilioperaator GiffGaff, mille müük ja teenindus on viidud täielikult online’i ning kliendid armastavad GiffGaffi puhul kiirust ja lihtsust.

“Oleme sarnast lahendust välja töötanud kaua ning viisime koostöös uuringufirma Faktum & Arikoga läbi uuringu, mille valimisse kuulusid 515 Eesti mobiilioperaatorite klienti,” rääkis Aron.

“Uuringu tulemustest selgus, et 2/3 vastanutest häiris tähtajaline leping mobiilioperaatoriga ning neile meeldiks tähtajatu leping ja vabadus liikuda. Uurisime ka, kui paljud inimesed oleksid nõus internetist mobiilioperaatori tooteid ja teenuseid ostma, siis 60% vastanutest olid valmis saama kliendistaatust veebis. Uuringust tuli välja, et ostuotsuse määrab mobiilipaketi juures hind ning kliendi jaoks on tähtsad piiramatus mahus kõned, SMSid ja internetimaht keskmiselt 15 GB. Viimane on just olulisim noorte jaoks.”

Aroni sõnul näitavad uuringu tulemused, et ka eestlased on valmis sarnasteks lahendusteks ning uued digitaalsed paketid annavad klientidele soovitud vabaduse ja heldelt andmesidet. „Mais tõime esimesena Eestis turule piiramatute mahtudega sidepaketi, mis on kiiresti populaarsust võitnud. Ka uutes digipakettides oleme võtnud klientide tagasisidet arvesse ning üks Snäppi digipakettidest on piiramatu mahuga,“ lisas Aron.

Tele2 uusi digipakette Snäpp saab alates 25. maist tellida Tele2 veebilehelt: www.tele2.ee/snapp.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses