Uudis

Tagasiostukampaanias pettunud klient: Samsung murdis lubadust katkise telefoni eest 100 eurot anda

Samsung: telefonist oli sisuliselt alles ainult korpus

Samsung korraldas sel suvel Eestis kampaania, mis lubas vana telefoni tagastamisel saada 100-eurot boonusraha uue Galaxy Note 10/10+ ostmiseks. Seda võimalust otsustas ära kasutada Toomas (täisnimi toimetusele teada), kes andis kampaania korras ära oma vana Huawei telefoni.

“See telefon oli kunagi antud remonti, kuid seal tõdeti, et see on parandamiskõlbmatu ning küsiti, et kas see on okei, kui nad eemaldavad sellelt telefonilt aku ja võib-olla mõne jupi veel, kuna seda niikuinii enam tööle ei saa ja kuulub mahakandmisele,” kirjeldas Toomas telefoni seisukorda.

“Ma andsin siis sellise loa, pääsedes sellega diagnostikatasust ja sain telefoni väliselt samasugusena ning ühes tükis tagasi. Just sellesama telefoni otsustasin siis kampaanias osalemiseks Mobiiliringlusesse saata,” rääkis ta.

Telefoni väärtus oli põhimõtteliselt 1 euro, kuid Toomase sõnul ei teinud ta sellest numbrit, kuna pidi lisanduma Samsungi kampaania korras 100-eurone boonus. Poolteist kuud hiljem tuli aga Samsungist vastus, et raha telefoni eest ei saa, kuna seade on mittekomplektne.

Toomas pole aga olukorraga rahul, sest tema sõnul pidi juba telefoni tagastamisel selle seisukorda tagasiostu veebilehel kirjeldama ja seal oli lausa eraldi lahter märkimiseks, et telefon on vigane. “Kuid seal oli siiski kuvatud, et 100-eurone boonus tuleb ka sel juhul,” märkis ta.

“Põhjenduseks tõid nad antud telefoni taaskasutamise võimatuse, aga vastupidist polnud kuskil nõutud,” imestab Toomas. Samuti rõhus Samsung kampaaniatingimustele, kus räägiti mitteoriginaalosade esinemise keelust, kuid Toomase sõnul polnud seegi relevantne, sest telefonil polnud mitteoriginaalosasid.

Samsung: telefonist oli sisuliselt alles ainult korpus

Samsung Electronics Baltic kommunikatsioonijuht Liga Bite sõnul said kliendid tagastada isegi väga põhjalikult kasutatud seadmeid, kuid mainitud seadet ei võetud vastu, kuna telefon ei vastanud kampaania tingimustele.

“Täpsemini on kampaania nõue, et klient peab tagastama telefoni, mis on ühes tükis ning millel on olemas osad selliselt nagu need tehases on kokku pandud. Vastab tõele, et programmi kodulehel on toodud, et seadmelt võivad mõned osad puudu olla, kuid see tähendab, et puudu võivad olla osad, mis on tavalise igapäevase kasutamise tagajärg. Näiteks kui SIM-kaardi pesa kukub välja ja kaob ära või on aku puudu,” selgitas Bite

“Antud juhul saatis klient telefoni, millelt olid puudu sisuliselt kõik seadme sisekomponendid. Seeõttu ei ole seade terviklik ning see ei vasta kampaania nõuetele,” ütles ta.

Bite sõnul võeti kampaania raames vastu ka kasutatud, kulunud ja isegi katkiseid telefone, kuid kui seadmelt on puudu sisuliselt kõik osad peale välikorpuse, siis see kampaaniatingimuste alla enam ei sobitu. “Täpsemini ei vastanud seade kampaania tingimuste punktile 15 ja 24, milles seisab, et vana seade peab olema ühes tükis, st selline, nagu seadme valmistaja selle kokku on pannud,” lisas ta.

Toomase sõnul polnud aga punkti, et  “vana seade peab olema ühes tükis, st selline, nagu seadme valmistaja selle kokku on pannud” selle kampaania tingimustes, milles tema osales. “See punkt lisati uuena järgmisesse kampaaniasse, milles mina ei osalenud,” ütles Toomas. “Seega Samsung on rõhunud punktile, mida konkreetse kampaania tingimustes polnudki, isegi peale seda kui neid sellest teavitasin.”

Samuti leiab Toomas, et õige pole ka väide, et telefonist oleks vaid korpus alles olnud. “Seadmel oli kindlalt nii LCD ekraan kui siseraam ja nupud olemas, seega vähemalt väliselt nagu telefon ikka,” ütles ta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.