Uudis

Tele2 mobiilse interneti keskmine kiirus tõuseb kahe- kuni kolmekordseks

MobiilimastFoto: strandhe (Flickr/CC)

Tele2 alustas 112 saatejaamas võrgutöödega, mille tulemusena suureneb mobiilse interneti keskmine kiirus kahe- kuni kolmekordseks. Sõltuvalt jaamast suureneb maksimaalne allalaadimiskiirus kuni 375 Mbit/s. Tele2 tuli esimesena 2015. aasta novembris Eestis välja kuni 375 Mbit/s allalaadimiskiirusega, praegu pakuvad Telia ja Elisa võrgud samuti maksimaalseks teoreetiliseks allalaadimiskiiruseks 375 Mbit/s.

Tele2 raadiovõrgu juhi Tanel Sarri sõnul lisatakse olemasolevatele saatejaamadele teine ja kolmas sageduskiht.

“Sõltuvalt jaamast suureneb maksimaalne allalaadimiskiirus 225 või 375 megabitini sekundis. Praktiliselt tähendab see tarbijale, et keskmised allalaadimiskiirused tõusevad 75–125 megabitini,” ütles Sarri.

“Keskendume suurema koormusega tugijaamadele, tööd käivad üle Eesti eri maakondades paralleelselt. Näiteks Harjumaal katame suuremaid kiirusi võimaldava sageduste liitmise tehnoloogiaga rohkem kui 90 protsenti Tallinnast ja kõik suuremad asulad,” lisas Sarri.

“Kuna tööde ajaks on vaja tugijaamad ükshaaval välja lülitada, siis kasvab ajutiselt teiste mastide koormus. Kiirus võivad kolmeks kuni neljaks tunniks tööde tegemise ajal väheneda, kuid suuremaid ja tajutavaid tõrkeid ei tohiks esineda,” lubas Sarri.

Maksimalsete kiiruste kättesaamiseks peab olema ka vastav telefon, millel on vähemalt LTE-A Cat 9 andmeside tugi, mis lubab kuni 450 Mbit/s allalaadimiskiiruseid (üles 50 Mbit/s). Viimase kahe aasta tippmudelit ja viimase aasta keskklassitelefonidel on see tugi olemas.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.