DigiPRO

Telia avas koostöös Volvoga Rootsi esimese tööstustele suunatud 5G-võrgu

Töölised Volvosid kokku panemas Göteborgi tehases. Foto: Scanpix
See on DigiPRO artikkel. Loe DigiPROst lähemalt siit.

Telia, Ericsson ja Volvo Construction Equipment (Volvo CE) avasid Rootsi esimese tööstustele suunatud võrgu Volvo CE uurimis- ja arenduskeskuses Eskilstunas.

Volvo CE on maailma üks esimesi ettevõtteid, kes testib 5G võrgu abil lahenduste automatiseerimist ja masinate kaugjuhtimist.

5G võrku testitakse Volvo CE uurimis- ja arenduskeskuses Esikilstunas. Testimise eesmärk on arendada välja ehitusseadmete ja täisautomaatsete lahenduste kaugjuhtimissüsteemid. Lisaks annab 5G võrgu testimine võimaluse uurida, kuidas 5G võrgu kaudu ühendatud masinate abil klientide jaoks lisaväärtust luua.

Võrreldes 4G-ga on 5G kiirem, väiksema viiteajaga ja parema ligipääsetavusega ning võimaldab omavahel ühendada suurema arvu seadmeid. 5G toob meieni täiesti uued võimalused nii tööstusega seotud valdkondades, aga ka ühiskondlikus ja igapäevases elukorralduses.

“Tööstusettevõtete huvi 5G vastu on väga suur. Tööprotsesside automatiseerime toob kaasa uued töötamise viisiid ning suurendab protsesside tõhusust. Ärikriitiliste masinate ja seadmete ühendamiseks on vaja katkematut ühendust pakkuvat võrku, mis suudab hallata tohutuid andmekoguseid ning just seda saab 5G pakkuda. Me oleme uhked, et saame koos oma partneritega olla Rootsis 5G arengus esireas,” ütles Telia Rootsi juhatuse esimees Anders Olsson,

5G muudab kaugjuhtimise lihtsamaks

Tänapäevased täisautomaatsed lahendused ei toimi inimese osaluseta. Kaugjuhitavate seadmete puhul tuleb arvestada viiteajaga, mis muudab masinate juhtimise suurt kiirust või täpsust eeldavate toimingute puhul keeruliseks. 5G muudab kaugjuhitavad protsessid lihtsamaks ja turvalisemaks.

“Peaaegu olematu viiteaeg, suur läbilaskevõime, mobiilse võrgu hea kättesaadavus ja standardiseeritud 5G tehnoloogia muudab võimalikuks tööstusseadmete kaugjuhtimise reaalajas. See annab võimaluse muuta tööprotsessid tõhusamaks, vähendada kulusid ja maandada tööõnnetustega seotud riske ohtlikes keskkondades tegutsemisel. 5G abil muudame ühiskonna turvalisemaks, efektiivsemaks ja jätkusuutlikumas. Koostöös Telia ja Volvo CEga saame Eskilstunas teoreetilisi lahendusi praktikas rakendada. 5G tehnoloogia on valmis maailma vastu võtma,” ütles Ericssoni arendusüksuse juht Magnus Frodigh.

Volvo loodab seda kasutada ka mujal

Volvo CE, Telia ja Ericsson on varasemalt teinud koostööd turvalisema ja tõhusama maavarade kaevandamisega seotud lahenduse väljatöötamisel ning 2018. aasta suvel liitus Volvo CE Telia 5G partnerlusprogrammiga. Volvo CE loodab Eskilstunas saadud kogemusi rakendada ka oma teistes üksustes üle maailma.

“Kuigi me testime 5G lahendust vaid Eskilstunas, olema globaalse haardega ettevõte. Ühendatud masinad ja automatiseeritud lahendused on tööstuse tulevik, tagades tõhusama tootmisprotsessi, logistika ja paindlikkuse ning turvalisema töökeskkonna. Potentsiaalsete ohutusega seotud riskide maandamine ja maavarada kaevandamisega seotud ajakulu vähendamine võimaldab meil kiiremini jõuda lähemale heitmevabale tootmisele ning viia tööõnnetuste ja planeerimata töökatkestuse arv nullini. Ootan põnevusega, et näha, kui kaugele 5G meid sellel teekonnal viib,” ütles Melker Jernberg, Volvo Construction Equipment’i juht.

DigiPRO on Eesti parima digiuudiste saidi täiendav teenus kasutajatele, kelle jaoks IT on ka töö.

Telli siit DigiPRO uudiskiri endale postkasti:

  • Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks
  • Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla

Loe DigiPRO kohta lähemalt siit

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.