Uudis

Telia ja Elisa: kriitiline wifi-turvaviga kliente ei kummita

Mõne nädala eest jõudis avalikkuse ette info selle kohta, et peaaegu kõiki wifi-võrke kummitab kriitiline turvaviga. Eesti internetipakkujad ütlevad nüüd, et nende võrguseadmetega on kõik korras ja klientidele enam ohtu ei ole.

Telia Eesti turvaintsidentide valdkonna juht Aare Kirna sõnas Geeniusele, et kuigi wifi turvariski teema oli algse info kohaselt kriitilise iseloomuga, pole see turvaintsidente kaasa toonud ja pigem saab analüüside ja seadmetootjate tagasiside põhjal öelda, et suurem osa Telia kasutatavaid kliendiseadmeid polnud kõnealuse ohu suhtes haavatavad või ei toetanud seda protokolliversiooni, mille puhul oht kehtis.

“Kindlasti on positiivne ka see, et kuna erinevad tootjad ja teenusepakkujad vaatasid turvariski tõttu üle ning uuendasid oma turvalahendusi, on turvalisuse tase isegi parem kui enne,” sõnas ta.

Elisa väliskommunikatsiooni spetsialist Kerli Link sõnas, et Starmani välja antud ükski modem ei ole turvavea poolt mõjutatud ja seda on ettevõttele kinnitanud kõik tootjad.

“Lisaks on Elisale mobiilse interneti modemite tootja Huawei kinnitanud, et nende seadmed ei ole wifi turvaveast mõjutatud,” lisas ta.

Loe siit, mida turvaviga endast kujutab ja siit, mida ütlesid selle kohta algselt Telia ja Elisa.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.