Uudis

Tesla päikesepaneelidega katusekivid on nüüd müügil ja need on oodatust odavamad

Tesla alustas USAs päikesepaneelidega katusekivide tellimuste vastuvõtmist ja selgub, et paneelid on märksa odavamad kui algselt oodati ja kulutused võib tasa teenida mõnekümne aastaga.

Katusekivide paigaldamine läheb Ameerika Ühendriikides maksma umbes 235 dollarit ühe ruutmeetri kohta. Hinna sisse on arvestatud nii riiklik maksusoodustus, öiseks kasutuseks vajalik aku ning paneelide ja paigalduse hind.

Näiteks New Yorgis asuva 186 ruutmeetrise kodu katuse paneelidega katmine läheb maksma umbes 50 000 dollarit, kuid 30 aasta jooksul säästaks majaomanik elektriarvetelt 64 000 dollarit. Katus kaetaks 40% ulatuses paneelidega ja ülejäänud osas tavalise katusematerjaliga.

Tesla pakub päikesepaneelidele ka pikka garantiid: need peaksid töötama senikaua kuni maja püsti seisab ehk sisuliselt on päikesepaneelidel eluaegne garantii.

Tesla tegevjuht Elon Musk lubas, et päikesepaneelidega katusekivisid saab järgmisest aastat hakata tellima üle terve maailma, kuid hetkel saavad neid osta vaid USA kliendid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.