Uudis

TOP 10: Telia avaldas eelmise aasta kõige müüdumate telefonide edetabeli

Samsungi A-seeria oli Telia kõige müüdum.

Eelmise aasta kõige suurema müügieduga mobiiltelefonid olid Eestis Samsungi A-seeria mudelid, selgub Telia koostatud kokkuvõttest.

Telia müügikanalite statistika kohaselt mahtusid kümne müüduima telefoni hulka nelja erineva tootja mudelid ning TOP10-s olid esindatud Samsungi, Nokia, Apple’i ja Huawei telefonid.

2019. aasta kõige müüduimaks mobiiltelefoniks kerkis Samsung Galaxy A40, millele järgnes Samsung Galaxy A50. Kolmanda positsiooni hõivas esikümnesse ainsa nuputelefonina mahtunud Nokia 105 DS.

Telia müüduimate mobiiltelefonide TOP10 aastal 2019:
(arvestus müüdud tükkides)

  1. Samsung Galaxy A40
  2. Samsung Galaxy A50
  3. Nokia 105 DS
  4. Huawei P20 Lite
  5. Apple iPhone 8 64 GB
  6. Apple iPhone 7 32 GB
  7. Apple iPhone XR 64 GB
  8. Huawei P30 Lite
  9. Samsung Galaxy S10
  10. Apple iPhone 6S 32 GB

Telia mobiiltelefonide kategooria juht Laura Kuusik ütles, et Samsung Galaxy A-seeria suutis olla terve aasta vältel korraliku müügiga.

“Eeskätt eelistatakse Samsungi A-seeria mudeleid nende hea hinna ja kvaliteedi suhte tõttu: hinnaklassilt on nad küll soodsad, kuid pakuvad kasutajale head kvaliteeti, korralikku jõudlust ning võimekaid kaameraid,” selgitas ta.

Samuti on märkimisväärne, et esikümnesse jõudis koguni neli erinevat Apple mudelit.

“Ka sügisel avalikustatud uued iPhone 11 telefonid on olnud väga populaarsed, aga kuna müük toimus vaid aasta viimastel kuudel, siis kogu aasta edetabelisse need konkreetsed mudelid ei jõudnud,” lisas Kuusik.

Kuigi möödunud aasta tõi erinevaid uudiseid Huawei kohta, on tarbijate huvi Huawei mudelite vastu säilinud ning tegu on endiselt olulise telefonibrändiga Eesti tarbija jaoks.

Laura Kuusiku sõnul saab 2019. aastat kokku võttes öelda, et klientide eelistused on jäänud suhteliseks sarnaseks varasemaga ning suure osa müügist teevad kolm suurimat telefonitootjat ehk Samsung, Apple ja Huawei.

Elisa eelmise aasta popimaid telefone, tahvleid ja sülearvuteid saad vaadata siit.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.