Uudis

Ühendus kvaliteetsemaks: Elron paigaldas rongidesse lisaruuterid

Uued ruuterid tagavad Elroni rongides parema internetiühenduse.Foto: Shutterstock

Parema traadita internetiühenduse tagamiseks paigaldas Elron rongidesse lisaruuterid, millega suurendatakse andmeside läbilaskevõimet ja tagatakse rongides parem wifi kvaliteet.

Elroni turundus- ja kommunikatsioonijuht Mariis Adambrg ütles, et Elron näeb analüüsides kasutatud internetimahu pidevat kasvu ja eelmisel kuul kasutas rongi wifit päevas keskmiselt 8800 reisijat. “Kuna aga suur üheaegselt kasutajate arv pärsib interneti kiirust, otsustasime lisada pikemaid liine teenindavatesse rongidesse lisaruuterid, mis suurendavad andmeside läbilaskevõimet,” märkis ta.

Lisaks eraldas Elron I klassi wifi tavaklassi ühendusest, mis tagab rongi I klassis senisest parema interneti kvaliteedi ning vähendab ka tavaklassi ühenduse koormust.

Elron on järjepidevalt aastate jooksul traadita internetiühendust rongides arendanud. Iga rong on varustatud kõikide Eesti mobiilsideoperaatorite andmesideühendusega ja lisaantennidega ning igas vagunis paiknevate tugijaamadega, mis parandavad andmesideühenduse kättesaadavust.

Adamberg selgitas, et kuna rong sõidab läbi ka piirkondadest, millest operaatorite mastid on kohati kaugel, on rongis kasutusel paralleelselt kõigi operaatorite andmeside ning kogu internetiliiklus jagatakse nende vahel dünaamiliselt. “Ehk kui ühe operaatori levi on nõrk, kasutatakse proportsionaalselt rohkem tugevama signaaliga teiste operaatorite ühendusi,” lisas ta.

Enamik kaugliinide ronge on lisaruuteritega juba varustatud, kõik rongid loodetakse täiendavate seadmetega varustada selle kuu lõpuks.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.