Ükssarvikuks pürginud Monese sai poole vähem raha, aga kolib Eestisse tagasi

Norris Koppel, Monese juht

Financial Times kirjutas aasta alguses, et Ühendkuningriigis tegutsev, kuid Eesti juurtega Monese plaanib kaasata 100 miljonit naela ehk ligi 114 miljonit eurot. Selle rahakaasamisega oleks ettevõttest saanud Eesti kolmas miljardifirma ehk ükssarvik TransferWise’i ja Bolti järel.

Ettevõtte asutaja Norris Koppel kinnitas aasta alguses, et raha kaasamine võiks kanda neid kasumisse. Koroonaviiruse mõjul puhkenud majanduskriis sundis ettevõtet aga plaani muutma.

Postimehe andmetel kaasab rahaplatvorm Monese umbes 60 miljonit dollarit ehk 55 miljonit eurot. See on enam kui poole väiksem summa võrreldes sellega, mida aasta alguses plaaniti.

Kuid see pole veel kõik. Brexiti ja koroonajärgses maailmas kaalub ettevõtte Eesti üksuse muutmist oma jõukeskuseks ehk sisuliselt tagasikolimist.

“Saan kinnitada, et lisakapitali kaasamine toimub plaanipäraselt ka keeruliseks muutunud majanduskeskkonnas, kuid detaile on vara kommenteerida,” jäi Koppel napisõnaliseks. Ta lisas siiski, et koroonaviirustest löögi saanud majanduskeskkond ei soosi suuri laienemisi.

Küll aga vaatab Monese üle meeskonna, mis tähendab muuhulgas, et praegu Londonis peakontorit omav ettevõtte kolib raskuskeskuse Eestisse tagasi. “Kuna Eestis asub meie suurim arenduskeskus, koonduks Monese raskuskese ootuspäraselt Eestisse,” ütles Koppel.

Samas töötajate arv pigem väheneb, sest suletakse Lissaboni kontor.

Kiire kasvaja

Monese pakub sisuliselt pangakonto teenust neile, kes tavapangas kontot avada ei saa. Monese investorite hulgas on ilmakuulsad PayPal ja Rootsi taustaga Kinnevik.

2013. aastal asutatud ettevõttel on 2,5 miljonit klienti ning ettevõtte plaanis kasvatada klientide arvu aasta lõpuks 5 miljonini. Ettevõtte pakub kontoteenust 31 riigis üle maailma ning teenindust 14 keeles.

Viimase avaliku majandusaruande järgi oli ettevõtte käive 2018. aastal 5,5 miljonit naela (6,3 mln eurot) ja kahjum 12,7 miljonit naela (14,5 mln eurot), kuid kiire kasv sai hoo sisse just pärast 60 miljoni kaasamist 2018. aasta sügisel. Toona olid põhiinvestorid PayPal, aga ka näiteks British Airways omanik IAG.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.