Uudis

Uuring: 2021. aasta kõige innovaatilisem ettevõtte on Samsung

Samsungi telefonid.Shutterstock

Finantsettevõte Capital on Tap on läbi viinud põhjaliku uuringu, et välja selgitada maailma kõige innovaatilisem ettevõte. Aluseks võeti patentide arv ning ülekaalukalt on selles osas esikohal Samsung.

Tabelit vaadates hakkab muidugi silma, et esimeselt realt leiab hoopis teise tehnoloogiahiiu Huawei ja alles teiselt positsioonilt Samsungi. Kaheksandalt positsioonilt leiab aga Samsung Display, kes on Samsung Electronics tütarettevõte ning selle järgi on korporatsiooni poolt kokku esitatud 13024 patenti. Huawei numbriks on aga 9739.

Allikas: Capitalontap.com

Kolmandalt positsioonilt leiab üldsusele vähem tuttava BOE Electronics nimelise Hiina ettevõtte, kes toodab ekraanipaneele ja sensoreid nutiseadmetele ja meditsiinilistele seadmetele.

Neljandalt realt leiab USA ettevõtte Qualcomm, kes on tuntud kiipide tootja ning viiendalt realt Lõuna-Korea elektroonikaettevõtte LG.

Capital on Tap reastas enim patente omavad ettevõtte ka erinevate sektorite kaupa. Nii on 10 aasta jooksul selles vallas liit- ja virtuaalreaalsussse panustanud Huawei, 5G arendusse Qualcomm, isesõitvate sõiduvahenditesse LG, plokiahelasse Tencent ning masinõpesse ja tehisintellekti IBM.

Allikas: Capitalontap.com

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.