Uudis

Vaata hindu: Telia hakkas kasutatud telefone müüma

Telia tootevalikusse lisandusid tänasest uute kõrvale ka kasutatud telefonid. Hetkel on valikus vaid Apple’i mudelid, kuid lähitulevikus peaks sinna jõudma ka teiste tootjate telefonid.

Praegu on müügis viis erinevat iPhone’i mudelit: 64 GB mälumahuga iPhone 8 (309 eurot), 8 Plus (429 eurot), X (519 eurot) ja 256 GB mälumahuga iPhone Xs (649 eurot) ning Xs Max (709 eurot).

Kuna telefone ametlikult operaatorite juures uuena enam müügis pole, siis hindu üks ühele võrrelda ei saa, kuid üldiselt on Telia poes kasutatud telefonid umbes 30 protsenti odavamad kui uued. Uus iPhone X maksab praegu näiteks umbes 700–800 eurot ja iPhone 8 450 eurot.

Mis puudutab telefonide seisukorda, siis Telia lubab, et ekraanil ega tagumisel klaasil ei ole mõrasid ega täkkeid ja aku mahtuvus on vähemalt 80%. Kõik eelmiste kasutajate andmed on kustutatud ja telefonid ei ole mustas nimekirjas. Telia pakub omalt poolt telefonidele ka üheaastast garantiid.

Samas võib telefonil esineda kulumisjälgi ja hinna sisse ei kuulu laadija ega kõrvaklapid.

Telefone kontrollib Eestis Telia koostööpartner Foxway OÜ. Foxway arendusjuhi Urvo Männamaa sõnul on kasutatud nutiseadmete soetamine nii majanduslikust kui keskkondlikust perspektiivist mõistlik otsus.

“Kogume kokku kasutatud seadmed nii jaekaubandusvõrgust kui äriklientidelt, millele järgneb põhjalik kontroll. Seejärel suuname seadmed uuele ringile, sealhulgas Teliasse, kus need leiavad uue omaniku,” ütles Männamaa.

Telia märgib lisaks, et kasutatud seadme ostmine on ka loodusele hea — seadme soetamisel jääb ära nii uue telefoni tootmiseks kui transpordiks kasutatav energia ja materjal. “Näiteks kui klient soetab endale kasutatud iPhone 8 nutitelefoni, säästab ta selle arvelt 57 kg CO2 tekkimist,” seisab Telia teates.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.