Vaata järele: Wikipedia saab disainivärskenduse ja mitu uut kasulikku funktsiooni

Wikipedia kujundus muutub.Shutterstock

Wikipediat ootab ees viimase kümne aasta suurim ümberkujundus. Vaatame järele, mida uut kasutajateni tuuakse.

Wikimedia teatas blogipostituses, et Wikipedia arvutiversiooni kujundus on ajale jalgu jäänud ja järgmiste kuude jooksul on oodata järk-järgult värskendusi, mis lugemise ja sirvimise kõvasti mugavamaks teevad.

Kõik värskendused peaksid jõudma ka lokaalsete Wikipediateni (sh eestikeelseni) ning esialgu on Wikimedia eesmärk on teha seda 2021. aastaks.

Enamik disainielementidest jääb siiski samaks ja täiesti tundmatuseni Wikipedia saidid ei muutu, küll aga peaks uued funktsioonid sirvimise kiiremaks ja vajalike artiklite leidmise kõvasti mugavamaks tegema.

Näiteks liigub otsinguriba veidi nähtavamasse kohta ja see tehakse ka suuremaks.

Otsinguriba tehakse suuremaks.Wikimedia

Otsinguriba hakkab ka koos lehega alla liikuma. See tähendab, et kui artiklis alla kerid, siis tuleb päise koos otsinguribaga kaasa. Kui midagi otsida tahad, siis ei pea enam üles kerima. Kusjuures kaasa tuleb ka artikli menüü.

Otsinguriba liigub kaasa.Wikimedia

Üks kõige lahedamaid funktsioone on aga ilmselt artiklite juures keele vahetamine. Näiteks kui oled inglisekeelses Wikipedias ja tahad sama artiklit lugeda eesti keeles, siis saab uuest menüüst eesti keele valida ja sind suunatakse automaatselt sama artikli juurde, mis on eesti keeles. Siiani tähendas see manuaalselt uude Wikisse minemist ja sealt artikli otsimist.

Paremal üleval keelemenüü.Wikimedia

Väiksemaid muudatusi on veel ja nendest saad lugeda lähemalt siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.