Uudis

Vaata otse: Digiriigi häkatonil selguvad parimad lahendused, millega e-riiki ägedamaks muuta

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut.Foto: Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium

Täna kell 15 lõppeb kolmas Digiriigi häkaton, mis tõi majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi eestvedamisel kokku 12 meeskonda Eesti tehnoloogiaettevõtetest, kes püüavad 48 tunni jooksul luua toimiva teenuse või IT-lahenduse, mis aitaks lahendada erinevaid avaliku sektori valdkondi puudutavaid kitsaskohti.

Lõpuüritus, kus osalevad meeskonnad esitlevad oma valminud teenust, IT-lahendust või selle prototüüpi, toimub reedel kell 15.00-17.00 Palo Alto Clubis ja sa saad seda otse vaadata siit:

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) IKT asekantsler Siim Sikkuti sõnul on MKM-i seisukohast kõige olulisem häkatoniga riigiametnikke ja IT-spetsialiste lähendada.

“Häkatoniga saab kiirelt tulla mugavustsoonist välja. Mõned riigiametnikud pole kunagi IT-inseneri või kasutajakogemuse disaineriga kokku puutunud – nii on väga keeruline koostada riigihanget ja tellida arendust, mis päriselt kasutaja vajadustele vastaks ja digiriiki edasi viiks. Samuti pole erasektoril pahatihti head arusaama riigi probleemidest ja mõtteviisist,“ märkis Sikkut.

“Me sihiks on, et häkatonide tulemusel on riik targem tellija ja riigiasutuste loodavad lahendused nutikamad – sealhulgas just pikemas plaanis.”

Riigiasutuste esindajad toovad häkatonile ülesandepüstitused oma valdkondadest, mida ürituse alguses osalejatele esitletakse. Lahendamist ootavad seekord muu hulgas kliendikaardi lahendus, kaubamärgi monitoorimine, meremeeste sõidupäevik, ruumi-info kuvamine liitreaalsuses ning ka kantseliidi väljajuurimine.

Ettevõtted osalevad üritusel meeskonnaga, kes saab ise valida omale sobiva väljakutse, mida 48 tunniga lahendada.

Tallinnas Telliskivi loomelinnakus 20.-22. novembrini toimuv üritus on sarjas kolmas ja omavahel võistleb 12 meeskonda erinevatest Eesti tehnoloogiaettevõtetest: Cyberland OÜ, Solita + Microsoft, Mooncascade OÜ, Küberväejuhatus, Nortal, Proekspert, Singleton powered by Civitta, CGI Eesti AS ja General Resources OÜ.

Digiriigi häkatoni korraldab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium koostöös Garage48-ga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.