Uudis

Välisministeerium ei kutsu Iraani suursaadikut vaibale, oodatakse detailide selginemist

Välisministeeriumi hoone Tallinnas.Foto: Välisministeerium

Kuigi USA riikliku luure direktori John Ratcliffe’i sõnul on sel nädalal Eesti serverist saadetud ähvardava sisuga e-kirjade saatmise taga Iraan, siis ei kutsu Eesti välisministeerium praeguse info kohaselt Iraani suursaadikut vaibale.

Eesti mõistab pahatahtliku kübertegevuse hukka

Eesti küberjulgeoleku erivolitustega diplomaatiline esindaja Heli Tiirmaa-Klaar ütles Geeniusele, et sel nädalal asetleidnud näiliselt paremäärmusliku grupeeringu Proud Boys nimel saadetud ähvardavate e-kirjade juhtumi täpsemate asjaolude väljaselgitamisega tegelevad USA ametivõimud.

“Eesti on nendega tihedas kontaktis ning vajadusel osutame USAle igakülgset abi juhtumi uurimisel. Seoses juhtumi tehnilise natuuriga on riigi infosüsteemi ametil siin väga oluline roll,” ütles ta.

Sel teisipäeval sai suur hulk ameeriklasi e-kirja, mis sisaldas räiget ähvardust. Kirjas seisis, et selle saaja peab presidendivalimistel hääletama Donald Trumpi poolt või muidu peavad nad olema valmis hilisemateks tagajärgedeks. E-kiri saadeti välja Eesti ettevõtte Koolibri AS poolt renditud virtuaalserveri vahendusel.

Tiirmaa-Klaar lisas, et Eesti mõistab hukka pahatahtliku kübertegevuse ning kutsub üles järgima riikide vastutustundliku käitumise norme ja austama rahvusvahelist õigust küberruumis.

“Milliseid täpseid diplomaatilisi samme Eesti ja meie partnerid võtta võivad, oleneb selginevatest asjaoludest,” lisas diplomaat. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.