Uudis

Venemaa sideoperaator blokeeris Eestist tulevad kõned, nõue tuli väidetavalt kohalikelt võimudelt

Artikkel täiendatud kell 12.33

Venemaa sideoperaator keelas Eestist tulevad kõned. Foto on illustratiivne.Foto: Sakala/Scanpix

Venemaa sideoperaator MTS on keelanud Eesti suunakoodiga numbritelt tulevad kõned. See tähendab, et Telia, Elisa ega Tele2 kliendid ei saa helistada Venemaale operaatori MTS klientidele.

Elisa teatel saab klient Eestist helistades automaatvastuse, kus teavitatakse inglise keeles, et kõne ei õnnestu ja palutakse ühendust võtta klienditoega. Antud piirang puudutab kõnesid, mis tehakse nii lepinguliselt numbrilt, kõnekaardilt ja ka lauatelefonilt. Elisa Eesti esindaja Taavi Tederi sõnul on nad küsinud MTS käest sellise otsuse põhjuseid.

Sama info on jõudnud ka Telia Eesti pressiesindaja Raigo Neudorfini. Tema sõnul on tegu neist mitteolenevate põhjustega.

“Kuna MTSi võrku ei saa helistada ka teiste Eesti mobiilsideoperaatorite kliendid võib see tähendada, et välisoperaator (MTS) on blokeerinud Eesti suunakoodiga (+372) numbrite kõned,” ütles Neudorf.

Väidetavalt tuli nõue MTS-ile kõned ära keelata Vene võimudelt. Seega võivad ka teised Venemaa sideoperaatorid kõned ära keelata.

Artikkel täiendatud kell 12.33

“A-numbrid blokeeriti kohalike õiguskaitseorganite nõudmisel. Seega paistab, et Venemaa võimud ei taha, et nende kodanikele Eestist helistataks,” vastas MTS ühe Eesti operaatori päringule.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.