Uudis

Windows 10 saab peagi poolaasta suurima värskenduse

Windows 10.Shutterstock

Microsoft toob üsna pea kasutajateni Windows 10 2004 uuenduse, mis on üks kahest suuremast sel aastal operatsioonisüsteemile jõudvatest värskendustest. Teine jõuab Windowsile tavaliselt novembris.

Uuenduse väljalaskekuupäev pole täpselt teada, kuid eeldatavasti jõuab see Windows 10-le millalgi mai alguses.

Rida uutest funktsioonidest ja muudatustest on pikk, kuid toome välja mõned olulisemad punktid.

Esiteks on Microsoft ümber teinud Windowsi otsingufunktsiooni, mis peaks nüüd palju efektiivsemalt töötama. Microsoft lubab, et faile on nüüd lihtsam üles leida ja lisaks näeb kasutajaliides hoopis teistsugune välja. Praegune Windows 10 otsing on kurikuulsalt kehv, seega loodetavasti on tulevikus lihtsam kaustasid ja faile üles leida.

Lisaks tehakse ka lihtsamaks Windows 10 uuenduste sätted: maikuust peaks olema uuenduste installeerimiseks või nendest keeldumiseks eraldi kasutajaliides. Sealt saab ühest kohast mugavalt paigaldada ka riistvara draivereid, mis on hiirte-klaviatuuride ja muude arvuti külge ühendatud seadmete normaalseks tööks vajalikud. Varem pidi neid üksikuna üles otsima.

Samuti saab maikuust piirata Windows 10 uuenduste allalaadimiskiirust, mis peaks olema abiks nendele, kel internetiühendus just kõige kiirem pole.

Informatiivsemaks muutub ka Task Manager, kust saab pärast uuendust vaadata videokaardi temperatuuri (oluline mänguritele, kel kipub see üle kuumenema) ja seda, kas su arvutisse on paigaldatud HDD või SDD kettad.

Muudatusi on palju, kuid enamik neist siiski pisiasjad, mida siin artiklis eraldi välja tuua pole mõtet. Kogu nimekirja uuendustest saad vaadata näiteks siit.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.