Test

Nokia 6: Kas ma roniksin selle tööriistaga kraanikausi alla?

Mul on Nokia 6 käes olnud üle kahe nädala ja ma olen seda arvustust mitu korda edasi lükanud, sest ma pole suutnud otsustada. Ma sain aru, et ma väga tahtsin, et see telefon meeldiks mulle, aga mul polnud argumente, millega seda kiita.

Aga alustame algusest. Nokia kolmest hetkel väljas olevast Androidi telefonist on Nokia 6 kõige kallim, aga maksab siiski ainult 250 eurot. See näeb kahtlemata sellest kolmikust kõige parem välja, metallraamiga telefon tundub kallim, kui see tegelikult on ja üldse, see näeb äge välja.

Tõsi küll, käes see nii mõnus ei tundu, konkreetsed servad on käe all kogu aeg tunda ja suruvad end peopesa sisse, tehes selle käeshoidmise ebamugavaks, nagu hoiaks käes tööriista, millega on vaja mingi keerukas töö ära teha, aga sa tahaksid seda teha nii ruttu kui võimalik. Umbes nagu kraanikausi all oleks vaja võtmega toru kinni keerata ja ruumi selleks on vähe ja siis sa vannud omaette, aga see ei päästa midagi, vaid muudab kogu ürituse veelgi tülikamaks.

Veider valik oli halb

Kui Nokia 5 oli oma 200-eurose hinna juures täiesti kasutatav telefon, siis Nokia 6 on aeglasem ka uimasem, kohe tuntavalt. Probleemiks on tõenäoliselt see, et mõlemad telefonid kasutavad sama Snapdragon 430 kiibistikku, aga Nokia 5 peab oma 5,2tollisel ekraanil liigutama 1280 x 720 pikslit, Nokia 6 ülesanne on aga 5,5-tollisel ekraanil edastada FullHD (1920 x1080) pilti.

Nokia 6 on enamikel hetkedel piisavalt kiire ja neil hetkedel oleksin ma valmis sellega ka kraanikausi alla ronima (ma hiljuti ronisin sinna, seetõttu ma kujutan seda praegu elavalt ette), aga keskmiselt kolm korda päevas muutub see korraks täiesti uimaseks. See pole maailma lõpp, aga ikkagi kui telefon maksab juba 250 eurot, siis ma ei tahaks seda näha. Selliseid asju võiks andeks anda 100- või 150-eurose telefoni juures.

See on veider valik olnud Nokial ja minu meelest pole see end õigustanud. Hinnavahe on telefonidel väike, aga kasutuses vahe on Nokia 6 kahjuks.

Nokia 6 kaamera oleks võinud olla parem, Sony Xperia XA1 või Samsung Galaxy J5 teevad ikkagi sama raha eest paremaid pilte.

Nokia 6-l on küll rohkem muutmälu, 3 GB võrreldes odavama telefoni 2 GB-ga ja sisemälu on tänuvääreselt 32 GB, lisaks on ANT+ tugi, kuid sellest pole kasu, kui telefoni kena ja ilus Androidi kasutajaliides pole kogu aeg piisavalt kiire. See Androidi kasutajaliides on samuti üleliigsest rämpsust puhas ja plusspunktid selle eest.

Kaamera võiks olla parem

Akukestvuses jääb ka Nokia 6 vähemalt tunde põhjal kehvemale mudelile alla ja kuigi kaamera peaks tehniliste näitajate poolest olema parem kui Nokia 5-l, siis millegipärast pole piltide pealt seda näha. Värvid on kahvatud ja detailiga on probleeme.

Siin on tegu tõenäoliselt ka ootuste ja reaalsuse konfliktiga. Ma tahaksin näha, et see kaamera teeb paremaid pilte kui näiteks Samsungi Galaxy J5, no aga see ei tee, vaadake ise alt galeriist. Kui ma oleksin ainult selle telefoni puhkusereisile kaasa võtnud ainsaks kaameraks, siis ma ei oleks üldse rahul.

USB-C on Nokial ainult tippvarustusega Nokia 8 küljes, odavamatel mudelitel seda ei ole.

Nüüd ma olengi olukorras, kus ma peaks Nokia 6 kohta midagi kokkuvõttes ütlema ja see on ka põhjus, miks see ülevaade on nädal aega viibinud. Ma olen proovinud kõike seda seedida ja oma arvamust kujundada.

Ühel hetkel aga sain aru, et kui mul kohe pärast selle kasutamise lõpetamist ei olnud tunnet, et see on hea telefon, mida ma ostan soovitan, siis ega seda tunnet enam hiljem ei teki ka. Seega, kui sa tahad kindlasti Nokia telefoni ja odavalt, võta see Nokia 5. Kui sa tahad korralikku Nokia telefoni, siis varsti tuleb müügile Nokia 8 ja me kindlasti kirjutame sellest ka varsti.

Samas hinnaklassis on meile parema mulje jätnud lisaks nii Sony Xperia XA1 ja Samsung Galaxy J5. Neil on ka omad mured, alustades Androidi kasutajaliidesega, aga nende puhul ma ei jääks nii kauaks kahtlema, mida neist arvata.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.