Apple

App Store’i tippu tõusis võltsitud krüptoraharakendus

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Apple rakenduste poe üheks enim allalaetud äpiks tõusis kurioosumina krüptoraha hoiustamise võltsäpp. MyEtherWallet.com nimelise rakenduse taha maskeerunud võltsrakendus suutis lühikese ajaga tõusta lausa App Store’i finantskategoorias esikolme hulka.

Paljuski on sellise tõusu põhjustajaks olnud viimasel ajal kõvasti tähelepanu saanud krüptovaluutade populaarsus, mille vastu kasutajatel on suur huvi tekkinud.

MyEtherWallet.com on selline rakendus, mis laseb kasutaja krüptoraha ühes kohas koos hoida. Siiski on samaks rakenduseks maskeerunud võltsingu arendaja suutnud App Store’i kontrollidest läbi saada ja selle märkamatult ka kasutajatele allalaetavaks teha.

MyEtherWallet.com arendaja on ametlikult ka teada andnud, et nende rakendus on langenud pahalaste ohvriks ning neil võltsitud äpiga mingit pistmist ei ole. Täpselt pole teada, mis võltsrakenduse eesmärgiks oli – kuna tegu oli tasulise rakendusega, kas püüti lihtsalt hõlptulu teenida rakenduse ostjate pealt või olid arendajatel mingid kurjemad tagamõtted ning sooviti reaalselt krüptovaluutat kontodelt kätte saada. Igal juhul oli tegu suure turvariskiga kasutajatele.

Praeguseks on tänu olukorra avalikustamisele juba võltsrakendus App Store’ist eemaldatud. Selle aja jooksul, mil rakendus oli kättesaadav, laeti seda alla enam kui 3000 korral.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.